Nezabudnite na Deň matiek: Týmto potešíte každú ženu

O necelé dva týždne, presne v nedeľu 8. mája, tu máme deň, ktorý patrí všetkým mamičkám a starým mamám a tie si zaslúžia odmenu za to, ako sa o nás starajú a milujú nás. Klasické darčeky ako kozmetika a čokoláda sú možno už mierne ohrané, preto pre vás máme zopár iných tipov, ale aj klasických v iných variantoch.

Ak ste zdatní v pečení, originálnym nápadom je upiecť nejakú vlastnú dobrotu. Mini tortička alebo koláčik určite zoženie úspech. Naň sa dá napísať vyznanie, ktoré zalichotí každému srdcu srdcu. V obchodom nájdete tiež rôzne formy, ktoré z vášho chutného výtvoru spravia hotové dielo. Krok vedľa nespravíte ani vlastne pripravenou večerou, ktorú si prichystáte ako prekvapenie. Tento deň praje tomu, aby ste ho strávili so svojou mamou.

Hmotná vec s duševným odkazom

Klasikou je šálka s nápisom pre najlepšiu mamu, no čo tak vyskúšať nejaký originálny nápis, ktorý sa presne hodí pre tú vašu mamu. Množstvo stránok ponúka širokú škálu takýchto produktov nielen šálok, ale nápis si môžete dať vytvoriť na želanie aj sami alebo si ho napísať fixkou na to určenou na bielu šálku, ktorú kúpite kdekoľvek.

Nie len jeden deň v roku by sme si mali svoje matky uctiť. (Zdroj: Unsplash.com)
Kozmetikou nespravíte krok vedľa, je to však prvoplánový nápad. Kozmetických sád nájdete množstvo, ale vytvoriť si môžete aj úplne originálnu. Množstvo značiek ponúka svoje výrobky v mini verziách. Môžete ich nakúpiť niekoľko a vložiť do vlastnej sady. Mama sa poteší, že môže odskúšať hneď niekoľko druhov kozmetiky.
Rovnakou klasikou sú kvety. Veľké kytice určite ukážu vašu lásku, je však škoda, že nevydržia navždy. Siahnite radšej po izbových rastlinkách, ktoré budú zdobiť príbytok vašich rodičov oveľa dlhšie. Vždy, keď sa na rastlinu pozrú, spomenú si na osobu, ktorá im ju darovala. Ak počas Dňa matiek nemôžete byť so svojou mamou, kvety jej môžete darovať aj na diaľku.
Vezmite doma službu
Ak mame doma často nepomáhate, určite ju poteší, ak bude tentokrát na vás víkendové upratovanie, A nielen jedno. Môžete jej vytvoriť voucher na vaše upratovacie služby. Napísať naň mlžete napríklad: „Darujem ti 2 hodiny času na čítanie knihy a ja tu zatiaľ poupratujem“. Tak isto sa to dá spraviť aj napríklad s varením.
Kvety sú skvelým darom, ktorý ocení každá žena. (Zdroj: Unsplash.com)
Sladkosti tu už boli spomínané, no čo tak vytvoriť špeciálnu nádobu na sladkosti s nápisom ako prvá pomoc alebo v prípade núdze otvoriť. Na internete nájdete množstvo nápadov ako vytvoriť vlastnú nádobku zo starých krabíc alebo môžete takúto krabičku aj kúpiť, dopísať nápis a vložiť do nej obľúbené sladkosti svojej mamy.
Titulná fotografia: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek

Summer starts here zľava až 50 % na Answear.skKliknite sem pre zľavu!
+ +