Nemusíte sa lúčiť s letom: Osvojte si farebné líčenie v každom období

Leto sa chýli ku koncu, vy sa však nemusíte báť, že sa musíte vzdať svojich obľúbených letných farieb. Letný šatník možno na chvíľu vymeníte za zimnejšiu módu, no farby na tom nemusia nič meniť. K obľúbeným svetrom či koženke môžete zvoliť poriadne odvážne líčenie.

V lete ste sa určite nebáli odviazať v líčení očí – tomuto letu vládli farby ako žltá, oranžová, ružová – či zvoliť veľkú dávku highlighteru a trblietiek. Letu 2022 vládli práve výrazne nalíčené oči s tlmenou farbou na perách. Ak ste si tento trend zamilovali, nemusíte za ním smútiť ani na jeseň. Zladiť líčenie očí s farbou jesenných listov je novým trendom.

Začnite s líčením postupne 

Ak nie ste v líčení profíčkou, môže byť pre vás vytvorenie takéhoto looku podstatne náročnejšie ako pre skúsené vizážistky, niekde však treba začať. Na internete nájdete množstvo tipov, ako sa naučiť správne líčiť oči – povedzme si pravdu, že naniesť si rúž na pery je o niečo jednoduchšie – či to, ako naniesť na tie správne miesta vrstvu highlightera. Dopredu si premyslite, ktoré produkty pre vás budú najlepšou investíciou. Jednak preto, že môžete v drogérii stráviť hodiny pri obzeraní produktov, pri ktorých netušíte, na čo slúžia, alebo zbytočne utratiť peniaze na tie, ktoré nikdy nepoužijete. Správne vizážistky vám aj tak poriadia investovať do zopár kvalitných produktov, ktoré vydržia dlho a hlavne zostanú po celý deň na tvári.

Experimentovanie s farbami nemusí byť zastrašujúce. Nájdite šikovné spôsoby, ako začleniť jesenné trendy odtieňov do vášho make-upu. Základom je, ako v prípade každého líčenia, dobrý základ make-upu. Čistá pleť je ideálna, ak vás však trápi akné, investujte do vhodného make-upu a korektoru, ktorý zakryje prípadné nedokonalosti pleti. Ak nebudete mať dobre nalíčenú pleť, ani očné líčenie nebude vyzerať dobre. Aby vám líčenie očí dlhšie vydržalo, zvoľte pod oči podkladovú bázu očných tieňov, rovnako tak môžete líčenie zafixovať sprejom, avšak ten použite len na očné okolie, pretože pri aknóznej pleti môže spôsobiť upchatie pórov. Nezabúdajte pravidelne čistiť líčiace náčinie.

Ako používať rozjasňovač?

Používanie highlightera vašej pokožke dodá krásnu farbu, zvýrazní lícne kosti či opálenú pokožku. Ak viete ako tohto pomocníka používať, stačí vám pár sekúnd a spravíte zo seba divu každej akcie, ale aj bežného dňa. Zvýrazňovače nájdete v rôznej konzistencii – od pevného skupenstva v púdri po tekutý highlighter, z ktorého stačí použiť pár kvapiek a bude z vás diva.

Množstvo žien nevie, na ktorú časť tváre môže rozjasňovač využívať. Pravdou je, že ho využijete na všetky časti tváre. Pred užitím naneste najskôr podkladovú bázu a korektor. Na začiatku naneste zvýrazňovač na vrchy lícnych kostí. Potom do vnútorných kútikov očí, taktiež na obočie. Snažte sa udržať väčšinu zvýrazňovača na vonkajších okrajoch obočia. Pridajte kúsok rozjasňovača aj tesne nad hornú peru. Následne na stred brady, čo môže pritiahnuť pozornosť k vašim perám. Ak chcete zvýrazniť stred čela, môžete zvýrazňovač preniesť po strede čela smerom ku koreň.

Zdroj snímok: Pinterest, titulná fotografia: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek