Nemáte v šatníku nič kárované? Inšpirujte sa týmito kúskami

Károvaná móda patrí k jeseni rovnako ako padanie listov. Ak vám tento vzor nie je blízky, inšpirujte sa kúskami, ktoré vám možno na prvý pohľad neprídu ako kárované.

Kombinovať káro sa môže zdať zložité, opak je pravdou. Tento vzor sa hodí aj k inak vzorovaným kúskom a kombinácia rôznych druhov kára je vyšším levelom tohtoročnej módnej jesene.

Aké farby kára sú trendy?

Tradičným károm je kombinácia červenej, tmavšej farby a dokonca aj odtieňov žltej či hnedej. Túto farebnú kombináciu možno ťažšie zladíte, ak si zaobstaráte kúsok v kombinácii sivej a bielej, bude sa vám zo začiatku ľahšie ho kombinovať. Následne môžete objaviť ďalšie farby. Kombinácia sivej a bielej je skvelá k čiernej či hocijakej žiarivej farbe.

Ak premýšľate nad tým, aký kúsok s týmto vzorom si zaobstarať do šatníka ako prvý, základom sú kárované nohavice, ktoré sa rovnako hodia k elegantnej blúzke ako k rifľovej móde, takže ich vynosíte aj na jar. Kombinovať ich s koženkou je tiež výhra.

Školácky štýl

Ak preferujete sukne, siahnite po károvanej alebo si rovno zaobstarajte kostým zo sukne a saka, ktorý sa vám zíde na hocijakú príležitosť. Sukňa sa bude okrem saka skvele hodiť k roláku či oversize svetru, ktorý doň zapravíte. Spravíte tak z inak elegantného kúsku ležérny.

Nosí sa tiež školácky štýl – k hrubším (tmavším) pančuchám si navlečte podkolienky alebo vyššie ponožky. Tie môžu byť kľudne farebné či s motívmi. Fantázii sa medze nekladú. K tomu zvoľte členkové topánky, ale len do takej výšky, aby bolo ponožky vidieť.

Ak chcete siahnuť po šatách, dokonalú kombináciu vytvoríte, ak si zvolíte šaty na ramienka, pod ktoré si vezmete dlhorukávové tričko či rolák. K tomuto štýlu sú ako stvorené vyššie čižmy, ktoré vám zakryjú aspoň polovicu nôh. A dokonalý jesenný look je na svete.

Zdroj fotografií: Pinterest a Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek