Nemáte radi jesenné obdobie? Takto si ho spríjemnite

Jeseň patrí medzi najmenej obľúbené ročné obdobia. Končí leto, ktoré väčšina miluje, no v ovzduší je cítiť nadchádzajúcu zimu, ktorú zase množstvo ľudí preferuje. A to nehovoriac o Vianociach. Aby ste si toto prechodné obdobie spríjemnili, je tu niekoľko nápadov.

Jesenné dekorácie patria medzi najkrajšie – lístie, ktoré hrá všetkými farbami – to poteší každé oko. Vonku je nádherne, keď zrovna vyjde slnko, sychravé počasie však nemusí byť pre vás spúšťačom zlej nálady. Preneste si jesenné dekorácie zvonku k vám domov.

Ako?

Vonku môžete pozbierať tie najkrajšie kúsky lístia a doma si ho vysušiť, vznikne vám tak nadčasová dekorácia. Do interiéru pridajte farby jesene – hnedú, žltú, oranžovú, zelenú. Zaraďte sviečky s vôňou jesene, esenciálne oleje ako škorica, kardamón a iné. Spálňu či obývačku dekorujte dekami, vankúšmi. Vznikne vám tak miesto, kde sa radi budete vracať najmä počas sychravého obdobia vonku.

Ak v sebe máte šikovnosť, vytvorte si na dvere vlastný dekoračný veniec. Na internete nájdete množstvo DIY nápadov, vďaka ktorým to zvládnu aj začiatočníci. Môžete si ho vyskladať podľa vlastných predstáv, pridať napríklad menovku vašej rodiny. Nezabudnite ani na tekvice, tie najväčšie môžete vyrezať a pripraviť na najstrašidelnejšie obdobia roka, pozor, aby vám vydržali, do interiéru radšej zvoľte malé ozdobné tekvičky, ktoré už teraz môžete zakúpiť v obchodoch či nájsť na rôznych poliach.

Na jeseň sa môžete stále vydať na dlhú prechádzku, na ktorú bolo v lete príliš teplo a v zime už hrozilo nebezpečie pošmyknutia a iných úrazov. Jeseň stále ponúka príjemné počasie na pobyt vonku, neminiete ani slnečné dni. Nezabúdajte si však zbaliť aj teplé oblečenie a dobrú obuv.

Chute jesene 

Jeseň hýri nielen farbami a vôňami, ale aj chuťami. Obľúbená škorica patrí k jeseni ako melón k letu, zamilujete si aj nápoj „Pumpkin Spice Latte“, ktorý milujú v anglicky hovoriacich krajinách, no ponúkajú ho aj naše kaviarne. Prášok si viete kúpiť aj domov a urobiť si domáci nápoj.

Ani nemusíme hovoriť o pečenej kačke, ktorej patrí jeseň. Milovníkov sladkého zase očaria recepty z jabĺk – od báboviek po jablkový perník. Na tieto chute si príde každý maškrtný jazýček.

Zdroj snímok: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek