Na jeseň sa zohrejte v béžovej farbe: Objavte krásu nude fashion

Po lete prichádzajú na rad tmavšie farby. To však vôbec neznamená, že sa musíte vzdať svojich obľúbených žiarivých odtieňov. Ak však chcete svoj šatník utlmiť, zaraďte doň neutrálny béžový odtieň. 

Béžová sa považuje za zemitú farbu či farbu „nude“, ktorá je podobná odtieňu našej pokožky, aj preto nájdete viacero variant tejto farby a vyberiete si, ktorý odtieň vám najviac vyhovuje. Béžová zároveň dodáva pocit väčšieho tepla a komfortu, keďže ide o tlmenú farbu. Podľa psychológie farieb ide o farbu, ktorá nás má zároveň upokojiť. Ľudia, ktorí preferujú béžovú, vyznávajú pomalšie životné tempo a dokážu si lepšie vychutnávať prítomný okamih.

Jednoduchá kombinácia

Béžová patrí medzi najľahšie kombinovateľnú farbu, preto ju volí čoraz viac ľudí, ktorí sa nevedia rozhodnúť pre konkrétnu farbu. Zároveň sa hodí na hocijakú príležitosť – smútočnú aj veselú – preto je ideálnou farbou vo vašom šatníku. Na jeseň sa do nej môžete pokojne zahaliť kompletne, aby ste však nepôsobili ako v pyžamu, zvoľte rôzne odtiene a kombinujte ju s ďalšími farbami v neutrálnom duchu – ideálne s bielou.

Ak ste milovníkom kávy, viete túto svoju lásku pretaviť aj do oblečenia. Tzv. „coffee color fashion“ je už roky veľkým trendom. Základom je svoj outfit zladiť do odtieňov mliečnej kávy (keďže v prípade čiernej tento trend neplatí). Základom je aj v tomto prípade zladiť svoj odtieň pokožky s oblečením.

Basic kúsky

Ideálnymi kúskami v béžovej farbe sú kabát, sveter, nohavice, topánky a kabelka. Tieto kúsky môžete kombinovať s čímkoľvek či pomocou nich utlmiť žiarivé farby.  Nádych luxusu dodáte bežovej, ak nej zvolíte zlaté šperky, táto kombinácia sa ideálne hodí na spoločenskú akciu.

Dokonalým kúskom v béžovom odtieni vám budú lodičky, ktoré sa dajú kombinovať s čímkoľvek a sú lepším variantom ako ich čierne sestry, ktoré už patria do minulosti. Topánky v béžovej opticky predĺžia vaše nohy, ak máte teda menej centimetrov, ľahko si takto k vysnívanej výške dopomôžete.

Zdroj fotografií: Pineterest., Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek