Modelka Karlie Kloss pózovala s americkými športovcami v olympijskom editoriále amerického Vogue

Tento rok mám prvýkrát pocit, že Olympiáda začína byť nielen sviatkom športu, ale aj módy. Športové tímy si najímajú svetovo preslávených návrhárov, ktorí im tvoria uniformy pre otvárací ceremoniál alebo športové dresy. Návrhára alebo známe značky si najímajú dokonca celé národné reprezentácie. To ale nie je všetko. Dokonca editoriály svetovo presláveného fashion magazínu Vogue boli v jednotlivých krajinách zamerané na olympijskú tematiku. Všetky vám predstavíme a pre začiatok začneme americkou edíciou Vogue.

Na začiatok Olympiády v Londýne 27. júla 2012 v Londýne sa náležite pripravili aj v americkej edícii prestížneho módneho magazínu Vogue. Tento aj niekoľko centimetrový hrubý plátok, ktorý dokáže reklamu predávať hneď dvakrát – raz inzerentom a po druhej čitateľom, ktorý si kupujú časopis nabitý reklamou tak, že články v ňom ľahko úplne prehliadnete, prišiel tentoraz s neprehliadnuteľným olympijským editoriálom. Vydal ho v predstihu už v júni tohto roku.

Karl Kloss na fotografii s tenistami bratmi Bryanovými

Karl Kloss na fotografii s tenistami, bratmi Bryanovými.

Téma USA edície Vogue je Olympiáda a hlavnú úlohu v nej hrajú krásni muži – úspešní športovci, ktorí pózujú s modelkou Karlie Kloss. Editorial dostal názov Country Strong. Atleticky gazelie nohy a takmer anorekticky štíhle telo Karlie Kloss dokonale kontrastuje so svalnatými telami športovcov. Kontrast medzi Karlie Kloss a športovcami vytvára na fotkách tiež oblečenie. Kým športovci sú sporo odetí do športových dresov a väčšinou odhaľujú svalnatú hruď, Karlie pózuje vo večerných šatách Alexander McQueen či v body Versace. Fotky sú tak bizarným spojením dvoch svetov – sveta potu a sveta make-upu.

Na obálke júnového vydania amerického Vogue sú americkí športovci

Na obálke júnového vydania amerického Vogue Karlie Kloss nie je. Priestor dostali americkí športovci.

Fotografie vytvorila slávna fotografka Aniie Leibovitz. Karlie Kloss ukazujú štylizovanou na posede v basketbalovom koši, zavesenú na bradlách, s tenisovými loptičkami alebo ležiacu na prekážke. 1,8 metra vysoká Karlie, aj keď si síce pomáha podpätkami, ukazuje, kam až dospel ženský ideál krásy. Výškou ju nepredčil dokonca ani basketbalista Dwyane Wade.

Karlie Kloss pózuje s basketbalistom NBA Dwyane Wadom

Karlie Kloss pózuje s basketbalistom NBA Dwyane Wadom.

Karlie Kloss pózuje s gymnastom Jonathanom Hortonom

Karlie Kloss pózuje s gymnastom Jonathanom Hortonom. Vedľa 155 cm vysokého športovca je Karlie Kloss so svojimi 180 cm + opätky skutočná obryňa.

Zdroj obrázkov: repro Vogue, Megananwilson.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek