Móda (nielen) na noc, ktorá sa musí stať súčasťou vášho šatníka

Pandémia koronavírusu dala módnym návrhárom nápad, ako spraviť trendy o niečo pohodlnejšími. Aj z tohto dôvodu sa záležitosťou, ktorá už nepatrí len do súkromia, stali pyžamá. 

Ak si pod slovom pyžamo predstavíme nemodernú oversize nočnú košeľu či bavlnený komplet, nie ste tak vedľa. Pyžamo znamená úbor na spanie, pyžamo do ulice však vyzerá úplne inak ako nemoderný úbor na spanie – je z ľahkého letného materiálu, ozdobené rôznymi prvami, ktoré bežné pyžamo určite nemá, a hlavne je zladené do poriadne sexi kombinácie. Vezmete si doma bežne k pyžamu podpätky?

Rok 2022 – rok pohodlia

V posledných dvoch rokoch sa dámska móda výrazne zmenila, pričom sa udržateľné oblečenie a pyžamá stali presvedčivým faktorom pre nové dizajny. Preto sa očakáva, že sa celý rok 2022 bude niesť v znamení toho, aby ste sa cítili sebavedomo vo svojom tele – mantrou je „obliekať sa pre seba“ a nie „obliecť sa, aby ste zapôsobili“.

Trendy pyžamá rozhodne nepatria do postele. (Foto: Pineterest)

Nočné košele nikdy nevyjdú z módy a ich doplnenie do vášho šatníka je nevyhnutnosťou. Hlavnou inšpiráciou pre módny trend 2022 pre nočné košele je pôžitkárstvo. Luxusné krepové nočné košieľky s čipkovanými detailmi a štýlovým rozparkom tvoria skvelý a veselý outfit. Vyberte si ich v klasických farbách, ako je biela, béžová, sivá alebo modrá, a ukážte svoj dokonalý štýl.

Začnite postupne 

A nie sú to len nočné košele, ale aj komplety. Vôbec sa nemusíte báť toho, že ide o rovnaký vzor na spodnej aj vrchnej časti, toto leto si môžete dovoliť čokoľvek a fantázii sa skutočne medze nekladú. Ak máte pred týmto trendom rešpekt, zvoľte jednoduchý outfit – napríklad rifle a biele tielko – a k tomu si dajte „župan“, ktorý razom z obyčajného outfity spraví outfit, ktorý bude každý chcieť odkopírovať.

Ak sa bojíte rovnakého vrchu a spodku, stiahnite po župančeku. (Foto: Pineterest)

A čo kombinovať s dennými pyžamami? Napriek tomu, že vzor na komplete či župane môže byť pre vás už moc, toto leto rozhodne platí heslo – viac je viac. K oblečeniu môžete zvoliť kabelku s ďalším vzorom, outfit skvele dotvoria etno šperky či kvety vo vlasoch. Obujte si podpätky alebo sandále.

Titulná fotografia: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek