Máte už najmódnejšie jarné topánky – vynosíte ich v bláznivom aprílovom počasí a aj na jeseň sa k nim rada vrátite!

Móda inšpirovaná motoštýlom tento rok mení vzhľad nášho botníku. Jednou z najobľúbenejších fazón pre naše jarné topánky sú tzv. biker boots, čiže topánky či nízke jarné čižmy inšpirované pánskou motorkárskou módou. Ale pozor! Nie je to móda pre žiadne drsňáčky, motorkárky alebo mužatky! Motorkársky štýl sa skrížil s tohtoročnými romantickými módnymi trendmi, a tak čuduj sa svete – na mototopánkach sa objavuje napríklad aj čipka!

Dážď a ochladenie nám vždy pripomenú, že jar je stále len jar a naše letné topánky ešte patrí stále do botníka a nie na naše nohy. Móda inšpirovaná motorkárskym štýlom tento rok hodila svoj autogram na naše jarné bundy a rovnako intenzívne zaklopala na naše botníky. Čo je u tohto módneho trendu pozitívne, že nezostalo len pri móde v cenovo málokomu dostupných dizajnérskych kolekciách, ale prepadli jej takmer bez výnimky aj predajcovia na Slovensku. Takže rovnaké biker boots, ktoré nájdeme v kolekciách Alexander McQueen, Burberry, Jimmy Choo, Saint Laurent a v mnohých ďalších, doslova zaplavili predajne Deichmann, CCC, Baťa alebo Danea.
Topánky inšpirované motorkárskou módou

Topánky inšpirované motorkárskou módou, tzv. biker boots, zaplavili dizajnérske kolekcie, ale aj slovenské butiky. Široký sortiment nechýba ani na predajniach obuvi CCC.
Čierne motorkárske čižmy Alexander McQueen a Burberry
Alexander McQueen / Burberry

Dámske jarné topánky a tiež jarné čižmy prepadli motorkárskemu štýlu. Zdobia ich koža, rôzne spony, cvoky a niekedy aj krajka či iné romantické a s motomódou kontrastujúce ozdôbky.
Čierne rockerské členkové čižmy Valentino a Karl Lagerfeld

Valentino / Karl Lagerfeld

Biker boots alebo jarné čižmy inšpirované moto módou v slovenských butikoch

Dosť často sa stáva, že niektoré horúce trendy do slovenských butikov nedorazí – niekedy vôbec, inokedy s veľkým oneskorením. Tentoraz je to až prekvapivo inak! Niekedy mám pocit, že na všetky ostatné trendy butiky zabudli a všetci prepadli štýle biker boots! Letné čižmy tak získali subkultúrny vzhľad a my sa je teraz musíme naučiť nosiť. Lebo pozor, hoci sa dokonca aj v renomovaných módnych magazínoch dočítate, že sa hodia ku všetkému, rozhodne to tak nie je!

Ako sa nosia módne biker boots? Rozhodne nie sú vhodné ku všetkému!

Biker boots, čiže moto topánky majú dvoch obľúbených spoločníkov. Prvým sú skinny džínsy, ktoré možno nahradiť aj skinny koženými nohavicami alebo napríklad legínami, ktoré kožené nohavice napodobňujú. Vhodné sú tiež jeggins – legíny, ktoré zas vyzerajú ako obtiahnuté džínsy. V motorkárskou módou inšpirovaných topánkach a jednoduchom outfite budete vyzerať štýlovo – hoci na vás nebudú visieť šaty za tisíce euro. K nohaviciam tohto typu potom môžete obliecť dlhú blúzku, tuniku, dlhší sveter alebo svetrové šaty.

Druhý skvelý spoločník biker boots je motobunda. Krátka dámska bunda do pása inšpirovaná štýlom motorkárov, patrí tento rok medzi najhorúcejšie módne zvrchníky. Tento rok nemusíte zostať pri napodobňovaní originálov – čierna koža a zdobenie cvoky. Môžete sa odviazať – farbami, materiálmi aj zdobením. Farby si môžete vybrať z trendovej farebnej palety pre tohtoročnú jar a leto 2014 a ako zdobenie k tradičným cvokov pridať čipku alebo perforáciu. Poteším vás tiež tým, že rozhodne nie je podmienkou investovať do kože. Moderné koženky motobundy sa pýši tým, že vedia kožu napodobniť na nerozoznanie od pravej. Bundu z tohto materiálu doma dokonca ľahko vyperiete a investície do podobnej bundy nemusí byť väčšia ako 50 €.
Ukážky outfitov s čiernymi mototopánkami

Zdroj obrázkov: Deichmann, CCC, Danea, Net-a-porter

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek