Máte malé prsia? Poradíme, ako ich zväčšiť oblečením!

Premýšľate o návšteve plastického chirurga? Poďte skúsiť riešiť svoj problém ako ja – pomocou vhodného oblečenia, ktoré dokáže aj malé prsia „premeniť“ na honosnejšie.

Takže namiesto trápenia sa, že ste príliš „plochá“, začnite premýšľať, ako z toho vyťažíte maximum. Skutočne sa to dá! A dokonca aj inak, než len za pomoci push-upky. Podprsenkou s push-up efektom si síce môžete pomôcť, ale spolu sa teraz pozrieme, že to nie je jediný trik, ktorý vám pomôže. Existuje predsa plno štýlov, ktoré si naopak nemôžu dovoliť dámy s väčším poprsím.

Bohato zdobené živôtiky pridajú objem aj vašim prsiam!

Dámske tričko s volánikmi

Tam, kde vám nenadelila príroda, tam by vám malo nadeliť oblečenie! Do svojho šatníka vpusťte rôzne blúzky, tričká a topy, ktoré na hrudníku zdobí všemožné riasenie, naberanie či volány. Pokojne ich môžete vrstviť ďalej a na blúzku s volánikom ešte obliecť vestu. Noste tiež vrstvené tričká. Vrstvenie je totiž to, čo zakryje váš „malý“ nedostatok a urobí váš hrudník hodným pozornosti.

Urobte zo svojich malých pŕs výhodu. Zatiaľ čo sa ženy s veľkým poprsím musia pri zdobení hrudníka držať skrátka, vy sa môžete odviazať. Riasenie aj výrazné vzory, dokonca kocky alebo bodky – to všetko vylepší a vyformuje váš hrudník. Nebojte sa ani masívnych náhrdelníkov.

Ženám s malými prsiami pristanú hlavne lodičkové výstrihy!

Príliš hlboké odhalené dekolty zvýraznia, že vám chýbajú krivky. Avšak lodičkový výstrih môže byť rovnako pekný a zvodný a pritom na nedostatok malých pŕs neupozorňovať. Práve lodičkový výstrih je pre plochý hrudník najvhodnejší.

Sú však aj iné typy výstrihov, ktoré vám pomôžu. Vysoké a aj asymetrické goliere pritiahnu pozornosť ku krku a nenápadne zamaskujú menšie poprsie. Šály, roláky, až po krk zapnuté blúzky, košele a saká, vrecká cez prsia, obrie goliere – to všetko si môžete dovoliť nosiť a navyše vám tieto prvky opticky vyformujú hrudník.

Z nevýhody urobte výhodu!

Keď nemôžete pozornosť prilákať na vnadné prsia, odhaľte inú krásnu časť svojho tela. Napríklad ramená alebo chrbát. Nezabudnite, že sa nesmiete hrbiť! Tým ešte viac na malé prsia upozorníte.

Môžete si spraviť top aj zo šatky alebo bandany. Veľmi pekne vyzerajú najmä Hermès šatky, resp. šatky s veľkými štvorcami. Toto je presne to, čo si môžu dovoliť len ženy s malými prsiami.

Vyskúšať môžete aj bandeau top. Je to v podstate pruh látky, ktorý sa viaže okolo prsníkov. Zahalené tak ostanú len prsia a brucho bude odhalené. A nemyslite si, že tento top využijete len počas prechádzky po pláži. Vyzerá skvele aj so svetríkom alebo sakom. Pozornosť od menšieho poprsia odlákajú aj bolerká a skrátené saká končiace tesne pod líniou pŕs.

Bolerko

Nemusíte sa báť nosiť lesklé materiály ani v bežný deň. Na hrudníku sa vám môžu trblietať lesklé látky aj rôzne trblietavé flitre.

Ak však nechcete priťahovať pozornosť hore, lákajte pohľady smerom dole. Tuniky so zaujímavým viazaním okolo pása s basic džínsami a podpätkami zaručene odpútajú pozornosť od vášho poprsia.

Môžete si dovoliť hrubé pleteniny aj látky, ale tiež priehľadné čipkované alebo prerezávané materiály – a to aj bez podprsenky! Keď cudzie oči neprilákajú na objem, môže ich prilákať napríklad i len celkom ľahko presvitajúca bradavka. Ste krásna, nemusíte sa hanbiť niečo málo naznačiť!

Výrazné farby a vzory

Pristanú vám farby! Nezoštíhľujte sa na prsiach čiernou! Doprajte si farebné pastely aj jasné výrazné farby, ale aj vzory – kvetinové, geometrické, batikované alebo s crazy potlačami.

Taktiež vodorovné pruhy pridajú prsiam na objeme, ale pozor! Dovoliť si ich môžu skôr štíhlejšie postavy. Do šatníka žien s plnšou postavou príliš nepatria. Ak si ich dovoliť môžete, noste tričká v námorníckom štýle alebo vzory pletené v riadkoch. Typické sú nórske vzory. Podobne je to s bodkami. Môžete si dovoliť dokonca aj tie veľké – v štýle lienky.

Pánsky štýl

Predstavte si bundu pánskeho strihu s výrazným, typicky mužským potlačeným tričkom a boyfriend džínsami. Outfit doplňte výraznými doplnkami v tvare zbraní a hrubými šperkami a hodinkami. Toto je skvelý chic outfit vhodný predovšetkým pre ženy „s plochým hrudníkom“.

Vytvorte ilúziu veľkého poprsia

Farby a vzory vám môžu pomôcť pri optickom zväčšovaní vášho hrudníka. Zamerajte sa na svetlé a pastelové farby a vzory, ktoré priťahujú pozornosť na vaše prsia, ideálne horizontálne pruhy.

Naopak, vyhýbajte sa čiernej a ostatným „zoštíhľujúcim“ farbám, ktoré budú váš hrudník ešte zmenšovať. Optimálnou kombináciou sú svetlé vodorovné pruhy cez prsia s tmavou farbou pod prsiami.

Uprednostňujte šaty so zúženým pásom, pretože pomáhajú vytvoriť postavu v tvare presýpacích hodín.

Doplnky

Nikdy nepodceňujte silu módnych doplnkov. Jemné náhrdelníky a retiazky a malými príveskami,  alebo naopak výrazný náramok, prsteň či náušnice. Báť sa nemusíte ani výraznejších náhrdelníkov len si zvoľte kratšie.

Tabu pre malé prsia

  • Pokiaľ neviete, ako ho nastylovať, zabudnite na hlboký dekolt! Nenahovárajme si, že hlbokým výstrihom upútate.
  • Nenoste korzety! 
  • Nenoste zvislé pruhy v hornej polovici tela, nepotrebujete byť v prsiach ešte štíhlejšia.

Zdroj: kniha autorky Jitky Hrdličkové, Víte co na sebe? (vydalo OTTOVO NAKLADATELSTVÍ – CESTY.Praha, 2004)

Zdroj obrázkov: Wikihow.com, Bibloo.sk, Zoot.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek