Luxusné svadobné šaty z Haute Couture – 90 úžasných modelov pre vás!

Svadobné šaty od tých najluxusnejších krajčírov a módnych dizajnérov môžu byť dokonalou inšpiráciou pre luxusné svadobné šaty. Ušiť sa dajú aj lacnejšie!

Luxusné kolekcie z Haute Couture prehliadok prinesú vždy tiež veľkú inšpiráciu pre svadobné šaty. Luxusné svadobné šaty ako súčasť kolekcie, a veľakrát nielen jedny, ale hneď niekoľko, sú u mnohých módnych domov považované za samozrejmú súčasť módnej prehliadky. Tie najluxusnejšie svadobné šaty, s vysokým podielom ručnej práce, sa predstavujú dvakrát v roku na Haute Couture módnych prehliadkach. Pár vyvolených predstavuje nádheru, po ktorej zatúži každá z nás, či už máme svadbu na spadnutie, za sebou, alebo sa trebárs vydávať ani neplánujeme. Svadobné šaty sú proste to, do čoho sa túži obliecť takmer každá z nás. Tentoraz sa na Haute Couture predstavili svadobné šaty pre jeseň 2014. Rozhodne ale tak rýchlo z módy nevyjdú! Poďte sa pozrieť na veľkú fotogalériu, kde vám ukážeme 90 couture modelov luxusných svadobných šiat.

Luxusné svadobné šaty z Haute Couture Couture kolekcie pre jeseň 2014
Luxusné svadobné šaty ako inšpirácia z Haute Couture (Couture kolekcie pre jeseň 2014).

Luxusné svadobné šaty niekedy ako svadobný ani neboli myslené!

U tak luxusnej módy, ako je Haute Couture si ako svadobné dokážeme ľahko predstaviť mnoho modelov, aj keď primárne ako svadobné šaty navrhnuté neboli. Dlhé večerné šaty, navyše ak sú biele alebo pastelové, sa zameniť za svadobné šaty dajú takmer kedykoľvek. U takých návrhárov, akými sú Elie Saab alebo Giambattista Valli je to úplne bežné. A napriek tomu ani skutočný model svadobných šiat v ich kolekcii nikdy nechýba. U iných zas často svadobné šaty vyzerajú tak extravagantne, že si možno na prvý pohľad ani neuvedomíme, že nejde len o biely kostým, ale napríklad o biely svadobný kostým v prevedení Maison Martin Margiela. Potom sú módne domy, ako je Christian Dior, ktoré myšlienku predstavovať na Haute Couture svadobné šaty zavrhli. Ale keď sa pozriete na historizujúce šaty z posledného Haute Couture, pokojne by sa opäť ako svadobné šaty obliecť dali.

Tiež rôzne zlaté a strieborné šaty, alebo dlhé večerné šaty v iných metalických odtieňoch, dobre poslúžia ako nekonformné a exkluzívne luxusné svadobné šaty. Záleží len na vás, nakoľko sa chcete odkloniť od tradície, alebo radšej zostať pri bielej klasike. Ale báť sa nemusíte ani jej, luxusné svadobné šaty v bielej na Haute Couture nechýbali a určite objavíte aj tie pravé pre vás.

Luxusné svadobné šaty od Elie Saab z Haute Couture Fall 2014 kolekcie
Luxusné svadobné šaty ako úplná klasika – od návrhára Elie Saab z Haute Couture Fall 2014 kolekcie.

Netradičné svadobné šaty z Haute Couture Fall 2014

Ak hľadáte netradičné svadobné šaty, ktoré splnia aj vašu požiadavku byť luxusnými svadobnými šaty rozhodne neprehliadnite tieto:

  • Luxusné svadobné šaty Ralph Russo – majú majstrovsky vykonané zdobenie, zaujímavé strihy a predviedli úžasnú prácu s čipkou.
  • Krátke svadobné šaty zdobené perlami od Alexander Vauthier – sú to nádherné moderné mini svadobné šaty pre každého, kto nenávidí „svadobnú šľahačku“.
  • Svadobné šaty Alexis Mabille so zaujímavým použitím pánskych prvkov šatníkov.
  • Luxusné svadobné šaty Valentino v jednoduchom strihu, ale s bohatými strieborno-zlatými aplikáciami.
  • Svadobné šaty pre tehotné od Chanel.
  • Extravagantné svadobné šaty Giambattista Valli, kde návrhár kombinuje pyžamový vrchný diel a luxusnú sukňu. Farebné svadobné šaty z rovnakej kolekcie od Valliho si hrajú s rovnakou nadsádzkou.
  • Zlaté svadobné šaty Valentino z nádhernej priehľadnej čipky tesne obopínajúce telo.
  • Luxusné svadobné šaty Jean Paul Gaultier s anjelskými krídlami a z pre svadbu netradičného úpletu.
  • Úžasné luxusné svadobné šaty v čierno-čeveno prevedení s bodkami od Armani Privé.
  • Červené svadobné šaty, taktiež od Armani Privé, ktoré opäť zdobia bodkami, tentoraz v rovnakej farbe.

Všetky Haute Couture kolekcie nájdete v našej fotogalérií

Zdroj obrázkov: Haute Couture Fall 2014

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek

Summer starts here zľava až 50 % na Answear.skKliknite sem pre zľavu!
+ +