Jeseň ovládnu štyri základné farby šatníka: Viete, ktoré to sú?

Leto je plné farieb, naopak jeseň náš šatník trocha utlmí. Milovníčky jednoduchosti a základných farieb si prídu tento rok na svoje.

Jeseň a zima patria medzi módne tlmenejšie obdobia, v žiadnom prípade však nie nudné. V hlavnej úlohe je totiž zaujímavé vrstvenie a kombinovanie, ktoré zo zdanlivo jednoduchých kúskov dokáže vykúzliť outfit snov. Základom však je držať sa štyroch farieb. Je to biela, čierna, béžová a sivá.

Základné kúsky

Základnými jesennými kúskami sú béžové či čierne nohavice, nie z rifľového materiálu, ak túžite po denime, siahnite radšej po základnej modrej. Nohavice by nemali byť strihu slim, ale radšej voľnejšieho. Ideálny je vysoký pas, ktorý na každej postave dokáže vykúzliť krásne krivky. Nohavice môžete ozvláštniť zaujímavým opaskom.

Na kabát je síce skoro, no, ak v šatníku nemáte basic kúsok v béžovej, sivej či čiernej (pozor na bielu, aby nevyzeral ako lekársky plášť), zaobstarajte si ten, ktorý nikdy z módy nevyjde. Ešte počas slnečných jesenných dní sa nevzdávajte obľúbenej rifľovej bundy. Pod tú môžete vrstviť mikinu či svetrík v základnej farbe.

Rifľová bunda nevyjde z módy ani na jeseň. Neodkladajte ju. (Inšpirácia: Pinterest)

Ak sa nechcete vzdať sukní ani v zime, rovnako vyberajte tie v základných farbách. Skvelou voľbou ku krátkej sukni na jeseň sú vysoké čižmy, ktoré dokonale ladia s podkolienkami či nadkolieknami. Tenisky tiež nikdy nevyjdú z kurzu – hlavne biele a béžové, ktoré sa hodia ku všetkému.

Nohavice s voľným strihom či zaujímavá sukňa alebo šaty budú top voľbou. (Inšpirácia: Pinterest)

Vzory dovolené 

Nebojte sa pohrať ani so vzormi – pruhy, kruhy či iné drobné vzory v spomínaných farbách môžu krásne doplniť každý outfit. Ak sa chcete však držať čistých farieb, je to len na vás. Nemusíte sa báť kombinovať len dve základné farby – biela a čierna nikdy nevyjde z módy, rovnako ani béžová so sivou.

Čo sa týka doplnkov, rovnako platí minimalizmus a strohosť. Zaujímavejšie ako šperky či iné doplnky je tomto prípade vrstvenie. Skvelou voľbou však bude štýlový klobúk, nápaditá gumička do vlasov alebo zaujímavý model kabelky, ktorý môže spraviť na outfite pomyselnú bodku.

Namiesto šperkov dajte do popredia klobúk či zaujímavú kabelku. (Inšpirácia: Pinterest)

Titulná fotografia: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek