Jar už cítiť vo vzduchu: Aké farby kombinovať tento rok?

Po zime, ktorú charakterizujú skôr tlmené a tmavé odtiene, prichádza onedlho obdobie, na ktoré sa všetci módy chtiví tešia. Aké farebné trendy ovládnu túto jar? 

Ak by ste očakávali, že sa tento rok návrhári zhodnú, budete sklamaní. Jari bude vládnuť pestrosť a rôznorodosť. Pre tých, ktorí neradi kričia tu budú tlmené odtiene béžovej, pre milovníkov farieb pestrá škála.

Vo svojej komfortnej zóne 

Ak sa vám zapáčil zimný trend, ktorý ovládli tlmené a zemité farby, vyberiete si to svoje v nejednej kolekcii. Na „usadenie“ vsadil módny dom Hermès, ktorý ovládli komplety saka, sukne či nohavíc v béžovej a tmavo sivej v kombinácii s čiernou. Pre „odvážnejších“ tu je farba tmavej višňovej, ktorá môže do vášho tlmeného šatníka preniesť trocha extravagancie. V tlmených farbách ostali tiež kolekcie velikánov ako Moschino či Stella McCartney.

Od Diora sa očakáva, že príde s niečím veľkým. Tentokrát však to veľké prinieslo takpovediac návrat k prírode. Tmavá zelená, ktorú by sme mohli prirovnať k ihličnanom ovládla móla francúzskej značky. V takomto outfite bez problémov zapadnete do prírody, no v meste vzbudíte určite pochvalné ohlasy. Okrem tmavej vsadil Dior tiež na tmavú modrú či dokonca čiernu. Nič pre milovníkov farieb.

Pre farebné duše

Ak naopak milujete farby a neviete si jar bez nich predstaviť, nemusíte zúfať. Jar a neskôr aj leto ovládnu taktiež odtiene ružovej, pastelovej modrej, výraznej žltej či smaragdovo zelenej. Môžete ich kombinovať tón v tóne či zvoliť s tlmenejším odtieňom. Žltá bude krásne hrať s dymovou, modrú s bielou, no, ak máte odvahu, nemusíte sa báť ani kombinovania pastieliek medzi sebou.

Azda najfarebnejšie sa prezentoval so svojou jarnou kolekciou Balmain. Značka je len jedným krokom od leta. Ich kolekciu ovládla žltá a červená, ale aj potlač kvetín. Výrazne kvetové aplikácie dokonca vystupujú aj z ich outfitov, to už sa môže aj milovníkom kvetov zdať moc. Ak ich však správne nakombinujete a stlmíte doplnkami, budete za módnu ikonu.

Nádych luxusu

Armani tento rok opäť vsadil na luxusné kombinácie. Nečakajte však čiernu so zlatou, ktorú môžeme dnes vidieť už ideálne len na vianočných večierkoch. Kombinácia zlatej s kobaltovou však ohúri. Ide o vyšší level luxusu, ktorý si môžete dopriať aj z kolekcií dostupnejších značiek. Zlato môžete pridať v podobe šperkov, ale aj farebne priamo cez kus odevu.

Titulná foto: Unsplash.com

Zdroj snímok: Pinterest

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek