Háčkovaná móda je v lete opäť trendy: Tieto kúsky chcete mať doma

Trendy sa neustále menia, no háčkovanie z módy tak ľahko nevyjde. Napriek tomu, že bolo súčasťou skôr módnych doplnkov, tašiek či iných drobných vecí, čoraz viac ho vidíme po desiatkach rokov na oblečení. 

Pravdou je, že háčkovanie nie je pre každého. Dokáže totiž zvýrazniť krivky, ktoré nechce každá z nás ukazovať. Na trend treba mať postavu, ktorú chcete ukazovať. Pod tento druh techniky je častokrát ideálne nevziať si spodné prádlo, aj z tohto dôvodu naňho treba dávku odvahy.

Keď sa pozrieme do histórie, trend zožal najväčší úspech v sedemdesiatych rokoch. Bolo to práve v čase, keď veľa vedeli do módy povedať členovia hnutia Hippies, ale aj ďalšie komunity. Móda je čiastočne inšpirované aj hudobným priemyslom. Práve letne festivaly naplno dokážu háčkované modelky vyzdvihnúť. Na festivaloch máme viac odvahy obliecť si aj niečo, čo si bežne do práce, školy či mesta nedáme. Trend sa už niekoľko rokov v lete vracia a možno ho vidieť na celebritách ako Hailey Bieber či Rihanna, ktoré majú v móde veľké slovo.

Na festival ako vyšité 

Určite aj vy vlastníte hrubé háčkované svetre. Skutočne sú tieto modely veľmi príjemné v zime, kedy poriadne zahrejú, no ani v lete nie sú zlou voľbou. V prípade letných šiat či kompletov nenájdete model z takého hrubého materiálu ako je ten zimný, dokonca vie ochladiť v horúcich dňoch, keďže má množstvo dierok, ktoré vetrajú.

S háčkovanými šatami, sukňou a topom či nohavicami nespravíte krok vedľa na elegantnú príležitosť ani bežný deň do práce. Ak sa bojíte prehľadnosti modelu, zvážte vhodný výber spodného prádla. Ideálne je nezvoliť žiadnu podprsenku, ak si to však fyzicky neviete dovoliť, vyberte si spodné prádlo vo farbe háčkovaného modelu – ideálne hladké.

Na pláž trendy, no opatrne

Zabudnite na nevýrazné letné plavky. Aj komplet do vody môže byť štýlový – predsa len na pláži nie ste celý čas vo vode a chcete sa ukázať aj mimo nej. Háčkované bikiny dodajú zaujímavý zvrat každému outfitu k vode. S možnosťami od výrazných odtieňov až po hravé vzory určite nájdete háčkované bikiny, ktoré budete chcieť preniesť do svojho šatníka.

Možno vás zaujíma, či je tento materiál vlastne určený do vody. Pri výbere na to dbajte pozor. Nie každý model je totiž určený na dlhší pobyt vo vode. Zvyčajne sú určené skôr na relax pri bazéne alebo na opaľovanie na pláži, nie na kúpanie. Ak teda plánujete dlhšie kúpanie, vyberte si radšej iný materiál plaviek, no pri háčkovaní sa nebojte zvoliť tuniku, ktorá zvýrazní model vašich plaviek a postavu.

Ak stále nemáte dostatok odvahy na háčkované oblečenie, skúste sa pozrieť aspoň po doplnkoch, robených touto technikou. Od pokrývok hlavy cez tašky až po topánky. Ak však zvolíte háčkovaný model, zvýšte pozornosť ochrane pred slnkom. Modely totiž môžu prepúšťať viac slnka než iné, preto sa radšej aj pod ne natrite krémom s SPF faktorom.

Zdroj snímok: Pinterest

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek