Festivalová móda: Poznáme outfit pre každý typ postavy!

Polovicu leta máme za sebou, ale festivalová sezóna ešte neskončila ani náhodou. Na festivalových stylingoch je niečo vždy fascinujúce. Asi je to dané uvoľnenou letnou atmosférou, drinkom v ruke a užívaní prítomného momentu. Aspoň ja si to tak vysvetľujem. O tom, ako si nakombinovať štýlový outfit na túto ležérnu udalosť sa napísalo už dosť. My vám však prinášame inšpiráciu na festivalovú módu, ktorá bude vyzerať cool na každom type postavy. Povedzme si úprimne, nie každá disponujeme mierami ako Gigi Hadid… A sme na to patrične hrdé!

Ukážka štyroch festivalových dámskych outfitov
Festival je o uvoľnenosti a pohode, doprajte ju aj svojmu outfitu!

Krátka poznámka: Jednotlivé kúsky oblečenia som doplnila fotkami z Pinterestu. Tieto dámy – blogerky, influencerky – volajte ich, ako chcete, nemajú vždy presne ten typ postavy, o ktorom píšem. Slúžia iba na lepšiu ilustráciu celkového looku, ktorý chceme dosiahnuť. Efekt, ktorý daným stylingom sledujeme, však bude podobný, keďže sa zameriavame na jednotlivé typy postáv. Nezabúdajte, móda je hra! Takže poďme na to.

Širšie ramená

Pri postave, kde sú boky užšie ako ramená, je potrebné zdôrazniť práve spodnú časť siluety a odvrátiť pozornosť od ramien. Dosiahneme to buď svetlými alebo žiarivými tónmi – či už jednofarebnými alebo vzorovanými sukňami. Keďže festivaly sú v miernom hippie štýle, netreba sa báť extravagancie – veď kedy inokedy si ju môžme dovoliť, ak nie v lete?! Preto predĺžte postavu zaujímavou maxisukňou, ideálne s rozparkom, ktorá bude za vami voľne povievať. Top zvoľte vždy v tmavšej, alebo v nenápadnej farbe, keďže od tejto časti tela chceme pohľad odvrátiť.

Názorná ukážka maxisukne pre postavu typu obrátený trojuholník
Maxisukňou si tiež opticky predĺžite postavu

Širšie boky

Tu platí presne to isté, čo v prvom prípade, ale naopak! Takže čo a ako ?! 🙂 Podstatou je odvrátiť pozornosť od bokov a zadočku a otvoriť viac oblasť hrudníka. To znamená, že tmavé / neutrálne farby použijeme na kraťase resp. sukňu a vrch doladíme so svetlými / vzorovaným topmi. Prečo sú teda na obrázku nižšie kimoná? Lebo kombinácia spodného kúsku a topu je síce fajn, ale na bežný deň. Takže, ak sa milé dámy chystáte na festival, prehoďte si na vrch ľahký plášť! Či už vzorovaný alebo jednofarebný, je to na vás. Tento kúsok je v neposlednom rade obľúbený aj preto, lebo širšie boky sa v ňom ľahko stratia. Dajte si však pozor, aby top a kraťase/ sukňa boli kontrastných farieb, keďže naším záujmom je stále zôrazniť pás!

Ukážka festivalového stylingu s pláštom pre postavu typu hruška.
Kimono oceníte nielen pri maskovaní širších bokov, ale aj večer proti komárom!

Širší pás

Postava v tvare „O“ je charakteristická tým, že nosí najviac objemu v oblasti bruška, a preto je potrebné vytvoriť ilúziu pásu v najužšej časti. Často krát, to však nebýva na úrovni pupku, ale najlepšie ukáže strih šiat, ktoré sú stiahnuté tesne pod prsiami. Podľa vašej nálady a preferencií zvoľte buď neutrálnu klasiku a uletené doplnky, alebo naopak zvoľte šaty vzorované. Stále však platí, že sa držte uvoľneného pohodového štýlu, v ktorom sa budete cítiť dobre a sebavedomo!

Názorné píklady šiat stiahnutých tesne pod prsiami.
Ku kvetinovým šatám zvoľte ľahké čižmičky v kovbojskom štýle.

Chlapčenská postava

Už ste to počuli milión krát: volány, vrecká, vzory a nariasené materiály. Áno, presne toto sú vaši tajní pomocníci, ktorí dotvoria krivky tam, kde chýbajú. Rovné postavy bez výraznejšie definovaného pásu majú často krát ženy, ktoré rady športujú. Preto sa aspoň raz v roku nehanbite ukázať verejnosti vaše vypracované brucho, na ktorom ste dreli celú zimu! Zvoľte vzorovaný crop top – čiže skrátený vrch – napríklad s kvetovanou potlačou alebo pásikavý. Doplňte ho šortkami alebo sukňou s vysokým pásom a máte vyhraté!

Ilustrácia vzorovaných topov, ktoré doplnia krivky rovnej postave.
Nebojte sa ukázať vyšportované bruško v crop tope!

Proporčná postava

Myslím, že tu nie je čo dodať, keďže táto šťastná dáma má všetky krivky, čo má mať a ako bonus krásne výrazný pás. S touto postavou sú možnosti neobmedzené, záleží naozaj iba na aktuálnej nálade. Vaše prednosti však najkrajšie ukážu v púzdrových strihoch šiat a sukní, ale vhodné sú aj tie, ktoré majú tvar mierne do A. Dajte si však pozor na to, že niekedy je menej viac a aj pri dokonalej postave á la venuša netreba ukázať všetky zbrane hneď naraz!

Ukážka dvoch šiat pre postavu presýpacích hodín
Šaty sú najženskejším elementom dámskeho šatníka, nechajte v nich krivky vyniknúť!

Nezabúdajte, že dôležitú úlohu zohrávajú aj doplnky. Nevynechajte trendy slnečné okuliare, pastelové odtiene vlasov, klobúky, kotníkové čižmy a navrstvenú bižutériu. V neposlednom rade si dajte záležať na výraznejšom jagavom makeupe a na metalických jednorazových tetovačkách. Všetko je o detailoch, tak si ich užívajte a majte pohodové leto!

Zuzana

Zdroj obrázkov: Pinterest.com 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek