Ešte ste neulovili plavky na tento rok? Prinášame vám prehľad trendov

Bez ohľadu na to, akú máte postavu, čo sa vám páči, v čom sa cítite najlepšie alebo čo hľadáte, trendy v plavkách na leto 2022 sú jedny z najlepších, aké sme za posledné roky videli.

Môže za to tiež fakt, že tento rok sme si konečne trochu vydýchli od pandémie. Minimálne, čo sa leta týka, mnohí už teraz vidia otázku dovolenie reálnejšie než roky predtým. Inak to nemajú ani módni dizajnéri, ktoré tohtoročnú plavkovú sezónu poňali veľmi nápadito a originálne. Z trendov si vyberie každý vzhľadom na svoju postavu.

Pre sexi krivky 

Ak si nie ste istá svojou postavou alebo jednoducho nechcete, aby všetci videli vaše sexi plné krivky, siahnite po zahalenejších kompletoch alebo celých plavkách, ktoré sú stále veľmi trendy bez ohľadu na vašu postavu. V prípade väčšieho poprsia, ideálne je siahnuť po kosticiach, ktoré vaše prsia pozdvihnú a nijak nedoformujú. Počas kúpania a iných aktivít pri vode sa nemusíte báť, že by vaše prednosti vyšli z košíka alebo sa ocitli na mieste, kde by ste to nečakali. Kostice však nie sú najpohodlnejšou možnosťou, nájdete aj tie bez kostíc, ktoré už dnes splnia ich funkciu.

Krivky ľahko skryjete za vhodné strihy plaviek. (Foto: Pinterest)

Ak nerady ukazujete svoje prednosti vo výstrihu, môžete zvoliť top s viazaním presne vo výstrihu alebo zvoliť tzv. tankini – plavkový vrch v dlhšej verzii, ktorý sa končí až pri pupku alebo dokonca úplne pri leme spodného dielu. Odpútate tým pozornosť na vaše prsia. Skvelou možnosťou pre ženy s krivkami sú tiež asymetrické strihy, ktoré dokážu z tvaru vášho tela vyformovať úplne iný.

V celku 

Celé plavky sú trendy každý rok a je jedno, akú máte postavu, pretože pri plnoštíhlych ženách zakryjú prípadné nedostatky, pri štíhlych zase perfektne vynikne postava. Pre štíhle ženy je zaujímavou voľbou asymetria a nedokončená látka na miestach v okolí pupka, boku či brucha. Vynikne tým vaša vyformovaná postava a celé plavky dostanú úplne nový nádych.

Nápadité a originálne celé plavky podtrhnú vašu vyformovanú postavu. (Foto: Pinterest)

Trojuholníkové tvary podprsenky nikdy nevyjdú z módy, tento rok sa však pozrite po viazaní nie zozadu, ale spredu, vynikne tak nápaditosť strihu. Ak máte menšie prsia, môžete takto docieliť, že sa upriami pozornosť úplne inam, pretože trojuholníkové tvary ešte viac opticky zmenšujú prsia. Viazanie je trendy všade – aj okolo pása. Nájdete spodné diely, ktoré majú natoľko dlhé šnúrky na zviazanie, že si ich môžete zaviazať okolo pása či pupku. Mašle a volány budú tiež skvelým prvkom každých bikín.

Nápadité varianty klasických tvarov plaviek. (Foto: Pinterest)

Nezabúdajte na doplnky

Vo vašom plavkovom šatníku nesmú chýbať kimoná či priesvitné župany, ktoré dokonale dotvoria plážový look. Báť sa nemusíte ani šperkov. Nezabúdajte však vyberte kvalitné materiály, ktoré voda nijak nepoškodí. Predísť úpalu zo slnko môžete šiltovkami či trendy klobúkmi.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek