Čo zaradiť na jeseň do svojej starostlivosti o pleť?

Výbava starostlivosti o pleť by sa mala vymeniť alebo mierne aktualizovať v každom ročnom období. Po lete prichádza na rad zaradiť do kozmetickej taštičky ďalšie prípravky. Aké to sú? 

V lete bola pleť náchylnejšia na mastenie a lesknutie sa, na jeseň treba zase udržať pleť bez vysušenia. Pri tom úplne stačí, keď niektoré overené produkty z leta mierne aktualizujete.

Pridajte olej 

Do krémov či sér na pokožku celého tela aj tváre pridajte pár kvapiek obľúbeného oleja. Ak doma žiaden nemáte, vyberajte si, ktorý vám sadne. Mandlový, makadamiový, avokádový,… Výber je len na vás. Každý z nich má benefit na určitý typ pleti.

Olej môžete pridať priamo do obľúbeného krému či aplikovať priamo pri jeho používaní, ak sa bojíte ich zmiešať. Vezmete zvyčajnú dávku krému a doňho dáte pár kvapiek oleja. Olej sa dá využiť aj ako podkladová báza pod make-up – v tomto prípade ho teda aplikujte až po kréme. Dobrý olej nie je len na pleť, ale na celé telo. Zaobstarajte si ho teda dostatok na celú jeseň.

person holding amber glass bottle

Odumreté kožné bunky a ľahšie holenie 

Ak ste v lete nepoužívali peeling, je najvyšší čas s tým začať. Po lete potrebujeme odstrániť odumreté kožné bunky. Peeling nás ich zbaví a pripraví pokožku na ďalšie procedúry. Ak sa vám po holení vyhadzujú vyrážky či zarastajú chĺpky, práve vďaka peelingu celého tela pred holením sa vám to môže zlepšiť.

Peeling si môžete vytvoriť aj doma. Je niekoľko overených receptov. Medzi najzakladanejší a najlepší patrí zmiešanie olivového oleja, trstinového cukru a kvapiek citrónovej šťavy. Túto zmes môžete použiť na celé telo a neurobíte pokožke nič zlé. Zaraďte tiež peelingy na pery, ktoré sa v chladných mesiacoch viac sušia.

person with red lipstick and white teeth

Masky, masky, masky

Masky nikdy nemali taký význam ako na jeseň. Pleť treba pripraviť na nadchádzajúcu zimu, preto je potrebné ju dostatočne hydratovať. Tento efekt docielite práve vďaka vhodnému výberu masky. Pozrite sa, aké látky obsahuje. Mnohé v sebe majú obsiahnuté nielen hydratačné, ale aj pridaný olej, ktorý má, ako sme vyššie uvádzali, radu benefitov, takto ho môžete do kože dostať praktickým spôsobom.

Stále by ste mali používať krémy či make-upy s SPF faktorom. Slnko je zradné v každom mesiaci. Ani sychravé počasie neznamená, že bude trvať stále, slnko sa môže ukázať každý deň. Vďaka SPF faktoru pleť chránite pred starnutím, vysušením či pigmentovým škvrnám.

Zdroj snímok: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek