Čím obdarovať svoju polovičku na Valentína?

Valentín je za rohom a pre páry to znamená možno aj povinnosť niečo blízkemu zakúpiť. Nemusí to tak nutne byť. Sviatok lásky nie je o hmotných darčekoch, na svoju polovičku si môžete spomenúť aj inak. 

Ak patríte k tým, čo darčeky kupujú na poslednú chvíľu, pravdepodobne ešte stále nemáte ten pre svoju drahú polovičku. Ak neuznávate Valentín, no váš partner áno, musíte urobiť mierny ústupok a niečo drobné mu darovať. Vôbec to však nemusí byť materiálna vec.

Výroba od srdca 

Darčeky, na ktorých výrobe či príprave si dáte záležať, sú oveľa cennejšie. Vlastne vyrobený darčekový predmet ocení každý. Môže to byť domáca sviečka, vyšívaný sveter či deka, alebo dokonca príprava jedla. Namiesto toho, aby ste teda šli do drahej reštaurácie, kde už pravdepodobne aj tak v tomto čase rezerváciu neurobíte, pripravte mu/jej niečo od srdca. Nie nadarmo sa vraví, že láska ide cez žalúdok.

Vôbec to nemusí byť niečo komplikované – trojchodové menu hodné Michelinskej hviezdy. Ak nepatrí k zdatným kuchárom, o to viac vaša polovička ocení, že ste sa do niečoho takéto vôbec pustili. Možno sa nakoniec zasmejete na tom, že to jedlo vôbec nevyšlo a objednáte si pizzu. Nezabudnite ani na obľúbené vínko, ktoré môže pohnúť ľady. A môže to byť aj niečo sladké, ak máte skôr talent na pečenie.

Romantika ako vyšitá 

Pripravte pre svoju lásku večer plný romantiky. Od lahodnej domácej večere po pozeranie obľúbeného filmu v podomácky vyrobenom bunkri. Určite si pamätáte časy, keď ste si ako dieťa stavali zo starých plachiet či perín bunkre. Tak si zaspomínajte na tieto časy. Použite svetielka, ktoré sú bezpečnejšie ako sviečky. Horiaca sviečka a látka môže spôsobiť namiesto krásneho večera hotovú katastrofu. Nezabudnite na vankúše a pustite sa do pozerania obľúbeného filmu alebo si zapnite hudbu.

Personalizovaný darček 

Ak nepatríte k tým kreatívnym typom a predsa len chcete niečo kúpiť, ešte máte čas na originálnejšie personalizované darčeky. Čokoláda s vlastným menom, hrnček či vankúš s vlastnými fotkami, ale aj pexeso, karty či ďalšie spoločenské hry, kde sa budú vynímať vaše obľúbené zamilované fotografie.

Ak patrí váš partner k aktívnym typom, darujte mu zážitok, ktorý nikdy predtým neabsolvoval. Auta na rýchlom jazde, skok s padákom alebo niečo, čo má určite rád – skipas na lyžiarsky vlek. Nevadí, ak zrovna nie ste fanúšikom tohto športu či jeho obľúbenej aktivity, môžete mu dopriať deň pre seba či deň s partiou, čo tiež určite vo vzťahu ocení každý.

Zaslúžený oddych si zaslúži každý. Preto je skvelým darčekom aj poukážka do obľúbeného masážneho centra, pre dámy na kozmetiku či vizážistke. Ak chcete zažiť oddych spolu, doprajte si súkromný welness, za ktorý si síce priplatíte, no určite oceníte tú romantiku a ticho. Tak isto existujú párové masáže.

Ak nie ste vo vzťahu, nezabúdajte ani na svojich blízkych. Ak máte priateľku či mamu, ktorá je rovnako single, vyrazte si spolu von alebo navarte či upečte pre ňu. Každý ocení, ak si na najromantickejší deň roku naňho spomeniete.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek