Chystáte sa do New Yorku? Pripravte sa na parádny nákupný kolotoč!

Chystáte sa na nákupy do New Yorku? Tak si so sebou radšej neberte oblečenie, pretože je to to isté ako voziť drevo do lesa. Do novodobej Mekky módy sa chodí oblečenie nakupovať! Ale aké butiky v takom veľkom meste hľadať? Poďte sa s nami vybrať do víru nakupovania v tomto módnom veľkomeste sveta. Do mesta, ktoré nikdy nespí, a do mesta, ktoré je samo osebe považované nielen za módnu ikonu, ale i za centrum bohatstva, moci, luxusu – ale i chudoby, filmu či celebrít.

Ak máte peniaze na to, aby ste ich minuli v najdrahších a najznámejších butikoch na svete, určite by ste nemali vynechať populárnu Fifth Avenue (po slovensky Piata Avenue). Piata Avenue sa nachádza na Manhattane a okrem butikov, ktorým sa budeme venovať o chvíľu, tu nájdeme i historické pamiatky. Určite nevynechajte návštevu Katedrály svätého Patrika či Rockefeller Center.

Aké obchodné domy a butiky teda na Piatej Avenue hľadať? Začať môžeme pri známom Saks Fifth Avenue. Tento obchodný dom ponúka štýlové kúsky najväčších amerických, ale aj európskych dizajnérov. Určite stojí aspoň za návštevu. Ďalším butikom, ktorý vyráža dych, je butik s oblečením a kvalitným koženým tovarom Kenneth Cole. Ak si, dámy, chcete kúpiť koženú kabelku či vy, páni, štýlovú brašňu a chcete zainvestovať do kvality na celý život, Kenneth Cole je pre vás to pravé. Pripravte sa však na poriadne vysoké ceny. Hneď oproti Katedrále svätého Patrika nájdeme známu sieť parfumérií Sephora a známu odevnú americkú značku Banana Republic, ktorú v roku 1983 kúpila značka Gap. Konečne sa dostávame k luxusným brandom. Butiky Cartier H. Stern, Versace, Ferragamo Women či Gucci sa nachádzajú pod Katedrálou svätého Patrika.

Miesta pre vaše luxusné nákupy na Piatej Avenue

Bergdorf Goodman, 754 Fifth Ave.

Bergdorf Men’s, 745 Fifth Ave.

Best Buy Midtown, 529 5th Ave.

Brooks Brothers, 666 Fifth Ave.

Bulgari, 730 Fifth Ave.

Cartier, 653 Fifth Ave.

Disney Store, 711 Fifth Ave.

Fendi, 720 Fifth Ave.

Ferragamo Women’s, 661 Fifth Ave.

Fortunoff, 681 Fifth Ave.

Gucci, 685 Fifth Ave.

H. Stern, 645 Fifth Ave.

Harry Winston, 718 Fifth Ave.

Henri Bendel, 712 Fifth Ave.

Kenneth Cole, 610 Fifth Ave.

Louis Vuitton, 1 E. 57th St.

NBA Store, 666 Fifth Avenue

Prada, 724 Fifth Ave.

Saks Fifth Avenue, 611 Fifth Ave.

Sephora, 636 Fifth Ave.

Takashimaya, 693 Fifth Ave.

Tiffany & Co., 727 Fifth Ave.

Trump Tower, 725 Fifth Ave.

Van Cleef & Arpels, 744 Fifth Ave.

Versace, 647 Fifth Ave.

Ak je na Slovensku takmer samozrejmosťou, že pri návšteve luxusných butikov si vás predajné asistentky a strážna služba najskôr prehliadnu, či má vôbec cenu, aby vás pustili do butiku, na Piatej Avenue (a podľa mojich skúseností nielen tu) sa k vám chovajú ako k váženému hosťovi, hoci dnu vkročíte v neznačkovej teplákovej súprave.

Na druhej strane ulice nasledujú ďalej napríklad butiky Bvlgari, Prada či Fendi, oproti nim sa týči Trump Tower (určite poznáte Ivanu Trump, pôvodom z Čiech) a nezabudnuteľný filmový butik s luxusnými šperkami Tiffany & Co. Pod ním sídli ešte francúzsky magnát Louis Vuitton a oproti sa nachádza luxusný obchodný dom Bergdorf Goodman s neopakovateľnými exkluzívnymi výkladmi, ktoré nemôžete v žiadnom prípade prehliadnuť či vynechať.

A ak si chcete oddýchnuť a načerpať novú energiu na ďalšie nakupovanie, oddýchnite si v priľahlom Central Parku, kde si môžete pochutnať napríklad na skvelom hot-dogu.

V New Yorku nakúpite aj lacno – máme pre vás tipy, kde!


Ak hľadáte značkové veci za málo peňazí, mám pre vás niekoľko tipov. Začnime obchodným domom Century 21. Tu budete v absolútnom módnom raji. Nájdete tu plno modelov oblečenia a módnych doplnkov luxusných svetových značiek s výraznými zľavami.  A kde butiky Century 21 v New Yorku nájdete? V Brooklyne na ulici 472 86TH, na Long Islande 1085 Old Country Road Westbury či na Manhattane, ulica 22 Cortland Street.

Ďalším trhákom, čo sa týka luxusných a značkových modelov oblečenia a módnych doplnkov, je módne centrum Marshall´s. Vďaka stálej ponuke nového tovaru sem môžete chodiť hoci aj denne a verte mi, že zakaždým tu objavíte niečo štýlové. Aj výber je široký. Nakúpiť tu môže celá rodina. Ich ceny vás viac ako milo prekvapia. Pokojne si tu kúpite tričko Calvin Klein za 15,50€, kabát Guess za 40€ alebo nohavičky Tommy Hilfiger za 3€. Tu naozaj platí: Značková móda za málo peňazí.

Obchodných centier Marshall´s nájdete v New Yorku hneď niekoľko. V mestskej časti Brooklyn v  obchodnom stredisku Gateway Center (Erskine Street) či v stredisku Atlantic Center (Atlantic Avenue) na Manhattane v Harlem Center (125 West 125th Street) a v mnohých ďalších častiach, ktorých výpočet vám prezradia aj oficiálne stránky www.marschalls.com.

Medzi ďalšie podobné butiky s nízkymi cenami a značkovými modelmi patrí i Daffy´s. Aj tu nájdete pestrý sortiment tovaru v podobe oblečenia a módnych doplnkov. Aj Daffy´s sa nachádza v brooklynskom Atlantic Center. Niekoľko pobočiek nájdete aj na samotnom Manhattane, a to ako na West Side, tak i na East Side a hoci aj pri Grand Central Terminal na Madison Avenue.

Ak zháňate butik predovšetkým s ponukou obuvi alebo kabeliek, pomôže vám obchodná sieť DSW. Jej obrovský výber svetoznámych značiek obuvi, ale i kabeliek zláka nejedného návštevníka. Aj tu si prídu na svoje všetci členovia rodiny. Na Manhattane nájdete DSW pri Battery Parku či na Union Square, v Brooklyne v Atlantic Center (cestou sa hneď môžete zastaviť v Marshall´s či Duffy´s ).

Čo by ste v New Yorku určite nemali vynechať, je nákupná horúčka v Macy´s, vo vyhlásenom Bloomingdale´s alebo v American Apparel.

Bola by veľká škoda vynechať americký butik Victoria´s Secret. Nielenže vás vyslovene pohltia skvostné poklady v podobe kvalitných podprseniek, plaviek a ďalších druhov spodnej bielizne, oblečenia, ale aj výber kozmetických prípravkov. Veľkú radosť vám urobia aj ceny produktov. Vybrať si tu môžete napríklad dve podprsenky v prepočítaní za 25€ alebo pätoro nohavičiek (ich výber záleží len a len na vás) za úžasnú cenu 20€.

New York, kde žije okolo 10 miliónov obyvateľov, vás však pohtlí okrem nakupovania aj svojimi mrakodrapmi, kontrastom historických a extra moderných budov a kancelárií, čo niekto neznáša a iní to milujú. V tomto veľkomeste spoznáte množstvo milých Newyorčanov, amerických, európskych a ďalších prisťahovalcov, ktorí sú vám (aspoň podľa mojej osobnej skúsenosti) schopní poradiť na každom stratenom rohu, alebo sa s vami len tak porozprávajú o tom, odkiaľ pochádzate.

Čo okrem nakupovania teda môžete od New Yorku ešte očakávať? Hlasný smiech a spev ľudí v uliciach, ale aj množstvo chudobných ľudí, ktorí nemajú kde zložiť hlavu. Luxusné triedy plné prepychu a bohatstva, nezabudnuteľnú a dlhú jazdu metrom, zábavný park Coney Coney Island s priľahlou plážou a oceánom a veľa ďalších večných spomienok. Privezte si ich aj vy s plným kufrom oblečenia navyše!

Zdroj obrázkov: Google.com, Ny-archtecture.com, C21stores.com, Marshallsonline.com, Daffys.com, Dsw.com, Macys.com, Bloomingdales.com, Americanapparel.net, Victoriassecret.com, Nycfoto.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek