Chcete omladiť svoju pleť? Na trhu je dostupná nová pomôcka

Napriek tomu, že starnutie sa nedá zastaviť, dá sa aspoň oddialiť vďaka mnohým pomocníkom na trhu. Ak ste už skúšali kolagén, kyselinu hyalurónovú či Q10 určite vás poteší, že už aj na našom trhu je novinka.

Sú to takzvané hydropeptidy. Ide o luxusnú formu starostlivosti o pleť, zameranú na epigenetiku a peptidové receptúry. Hydropeptid využíva vedecké  vzorce na ovplyvnenie toho, ako naše gény ovplyvňujú náš vzhľad. Ide teda o zložitú formu omladenia, ktorej musí odborník perfektne rozumieť. Na druhej strane, aj u vás doma si môžete vyskúšať rôzne produkty, ktoré pracujú na tomto princípe.

Čo sú peptidy?

Peptidy sú základom boja proti starnutiu. Tvoria vlastne stavebné kamene bielkovín. ktoré dokážu stimulovať bunkový metabolizmus. Pracujú aj s ďalšími zložkami pleti ako je napríklad kolagén. Syntéza kolagénov má za cieľ opraviť a nahradiť poškodené kolagénové tkanivo alebo vybudovať nové bunkové štruktúry.

„Epigenetika“

Naše gény určujú, ako vyzeráme a starneme. Pomocou epigenetickej vedy môžeme ovplyvniť, ako sa gény prejavia, zapnutím génov, ktoré signalizujú bunkám, aby sa správali zdravo, a vypnutím génov, ktoré tak nerobia. Epigenetika sa vzťahuje na gény, ktoré riadia naše kožné bunky. Peptidy majú za cieľ dať bunkám signál, aby sa správali zdravým spôsobom.

Hydropeptidy boli objavené ešte v roku 2004 s cieľom dodať pleti transformáciu cez epigenetiku. Tieto látky pritom využívajú stopercentne prírodné zložky, nejde teda o žiadnu „chémiu“, no môže to znieť ako mágia. Nejde o žiadne invazívne prostriedky na dosiahnutie omladenia, tieto zložky nájdete predovšetkým v krémoch či sérach. Na trh sa dostali vďaka značke, ktorá si názov hydropeptid prisvojila, no nájdete už aj ďalšie značky či kozmetické štúdia, ktoré s technológiou pokožky pracujú.

Hydropeptidy podľa skúseností užívateliek po celom svete zaručujú okamžitý výsledok ako je vypnutie pokožky, zvýšenie pružnosti pokožky, zlepšenie pevnosti pokožky či celkový žiarivý vzhľad pokožky. Dokážu udržiavať hydratáciu pokožky, ktorá vekom ubúda a regenerovať pokožku.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek