Chcete mať v lete krásnu hrivu? Stačí spraviť týchto pár krokov

Kto by nemal rád leto? Teplo, vychladené drinky, obľúbene letné outfity, ale aj kúpanie. Otázkou však je, čo nemá rado leto? A sú to naše vlasy, ktoré v lete trpia.

Môže za to jednak chlór, ktorý vlasom, ako aj celému telu škodí. Je vedecky dokázané, že chlór rozpúšťa prirodzenú ochrannú bariéru vlasov, ktorú zabezpečuje kožný maz. Kožný maz totiž nie je len nepríjemnou záležitosťou, prečo vaše vlasy vyzerajú zle, ale má za úlohu hlavne ich chrániť pred vírusmi, baktériami či mikroorganizmami.

Zdravá morská voda

Ak v lete vaše kroky putujú za hranice k moru, nemusíte sa o svoju korunu krásy báť, práve naopak, morská soľ im prospieva. More nie je prospešné len pre naše telo – pomáha pri liečbe rôznych povrchových ochorení, ale aj zvyšuje imunitu. Čo sa vlasovej pokožky týka, má tiež radu účinkov. Morská soľ totiž obsahuje vitamíny, bez ktorých naše vlasy nemôžu byť zdravé – uhlík, kremík či horčík. Predchádza dokonca lupinám či masteniu vlasov. Ak sa teda kúpete v mori, nebojte sa ponoriť svoju hrivu do morských vĺn.

Napriek pozitívnym účinkom dovolenky na vlasy, by ste však v lete mohli svojej korune krásny venovať zvýšenú pozornosť. Môže za to aj fakt, že sa práve počas letných mesiacov množstvo žien uchyľuje k zmene účesu – farbenie vlasom bez debaty poriadne škodí. Ani slnečné žiarenie nepridáva k dobru. Slnko, obzvlášť to priame, vlasovú farbu vytiahne, farbu by ste po lete len ťažko hľadali, aj preto je dobré sa k zmene farby uchýliť až po teplých mesiacoch. Ak sa tak rozhodnete, vždy si vlasy pri pobyte na slnku prikryte šatkou či klobúkom. Okrem toho budete veľmi trendy.

Pár jednoduchých krokov 

Pred začiatkom dovolenkovej sezóny je ideálne podstúpiť zmenu strihu, a to minimálne sa zbaviť rozstrapatených končekov. Výhodou kratších vlasov je tiež, že rýchlejšie uschnú a nepotíte sa tak veľmi pod nimi. Ak sa dlhých vlasov vzdať nechcete, noste vysoké copy či drdoly, či si ich pripnite štipcom.

Svoje obľúbene produkty na vlasy v lete vymeňte za hydratačné. Môže sa vám zdať, že sa vaše vlasy mastia viac, no napriek tomu potrebujú hydratáciu, ktorú im uberá ustavičné kúpanie a namáčanie vo vode, ktorá im nevyhovuje.

Slnečné a teplé počasie vás priam núti, aby ste si vlasy nechali uschnúť prirodzene vonku, vynechajte preto načas fény, ale aj žehličky a kulmy. Namiesto týchto nástrojov sa obzrite po vlasových prípravkoch, ktoré vám vlasy aj bez nástrojov vyrovnajú či prirodzene zvlnia – napríklad ten s obsahom skutočnej morskej soli. Pozrite sa tiež na to, čo máte doma – vlasom robí skvele napríklad panenský olivový olej.

V lete sme náchylnejší k padaniu vlasov, ktorému sa však dá zabrániť. Vlasy si nikdy nečešte mokré, ale až po fénovaní či vysušení prirodzene. Zabránite tak väčšiemu padaniu. Nasaďte si kúru vitamínov, ktoré vlasom dodajú v ťažších dňoch väčšiu silu – zinok, selén, biotín, jód, železo, magnézium či omega 3. Všetky tieto látky môžete čerpať aj zo stravy, stačí jesť sezónnu zeleninu a ovocie, pri mori zase čerstvé ryby.

Zdroj titulnej fotografie: Pinterest, ďalšie fotografie: Pixabay.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek