Celé plavky sa hodia ženám s krivkami aj štíhlym: Ako vybrať správny model?

Nájsť dobrepadnúce plavky je hotovým umením. Ak máte kilogramy navyše, možno volíte vždy tie celé. Zvoliť celé plavky je však tiež pomerne náročné, aby ste vybrali správny model, musíte sa riadiť niekoľkými pravidlami. Po takýchto plavkách môžete, samozrejme, siahnuť, ak ste štíhla. 

Množstvo žien si myslí, že dvojdielne plavky sú pre chudé ženy a celé pre tie, ktoré majú krivky, pravda je však niekde uprostred. Celé plavky si totiž tiež nemôže dovoliť len tak niekto a dvojdielne tiež nie sú pre každú chudú dámu. Správny model celých plaviek však vie aj z vašej postavy vykúzliť vysnívaný tvar.

Výhody celých plaviek

Nosenie celotelových plaviek má niekoľko benefitov. V prvom rade dokážu zakryť nedostatky. Ak máte problematickú oblasť bruška, ste na správnej adrese. Nerátajte s tým, že vám uberú centimetre, no vizuálne môžu bruško krajšie vytvarovať. V tomto prípade voľte čiernu farbu, ktorá zužuje. Pozor na rôzne volány, ktoré môžu ešte na váhe pridať.

Ak máte kilogramy navyše, voľte jednoduchšie modely celých plaviek v tmavých farbách 

Ak sa chcete pohrať so zaujímavosťou a nie ste až taký akčný typ, nebojte sa zaujímavých strihov či ozdôb. Pozor na opálenie. Zvoliť celé plavky v prvý deň dovolenky nie je ideálne, lebo sa môžete nežiaduco opáliť. Prvý deň si radšej dajte plavky dvojdielne a po prvej vrstve opálenia môžete bez výčitiek nosiť aj celé.

Poznanie svojho typu postavy vám pomôže nájsť plavky, ktoré zvýraznia vaše prednosti a skryjú oblasti, ktoré chcete zakryť.

Jablko (väčší stred tela): Hľadajte plavky s riasením alebo panelom na bruchu, ktoré poskytujú dodatočnú podporu. Tmavšie farby a zvislé pruhy môžu opticky zoštíhliť.

Hruška (širšie boky a stehná): Vyberte si plavky s detailmi v hornej časti, ako sú volániky alebo výrazné vzory, ktoré pritiahnu pozornosť hore. A-líniové strihy môžu pomôcť vyvážiť proporcie.

Piesok (približne rovnaká šírka ramien a bokov, úzky pás): Zvýraznite svoje krivky pomocou plaviek so zdôrazneným pásom, napríklad s pásom alebo riasením.

Atletická (rovné línie, menej výrazné krivky): Vyberte si plavky s detailmi, ako sú výrezy, volániky alebo asymetrické strihy, ktoré dodajú vašej postave ženskosť a tvar.

Nebojte sa voliť zaujímavé strihy a výrezy 

Celé plavky si nemusíte predstaviť len ako celotelovú „uniformu“, ak si to môžete dovoliť a máte dávku odvahy, voľte nápadité a zaujímavé kúsky – v ponuke nájdete rôzne strihy, výrezy či viazanie na rôznych miestach.  Nebojte sa odhaliť chrbát, ktorý sa vám vďaka správnemu strihu krásne opáli. Kedy nie ako v lete môžete vyjsť s kožou von? Krásny strih plaviek môžete nosiť aj počas dňa na dovolenke ku krátkym nohaviciam či k sukni. Vyhnete sa tak noseniu podprsenky, ktorá je v lete poriadnym bremenom.

Zaujímavé detaily v podobe výrezu na chrbte sú atraktívnou voľbou 

V lete sa skutočne fantázii medze nekladú. Ak máte dávku odvahy, pridajte k plavkách rôzne doplnky, klobúky, štýlovú obuv, pobyt pri vode nemusí byť len záležitosťou nudných plaviek, práve naopak, nápaditosť sa vždy cení.

Zdroj inšpirácie: Pinterest

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek