Čas pre jarné kabáty a plášte je tu!

Nastal čas pre jarné kabáty a plášte, a to je chvíľa, kedy si opäť môžeme užiť radosť z nákupov. Aj váš šatník určite uvíta nejaký ten nový módny kúsok.

Teplejšie počasie cez deň nám opäť pripomenulo, že sa blíži čas, kedy vyrazíme za jarnými nákupmi oblečenia. Prvé, čo vymeníme sú kabáty a bundy. Tie teraz nahradia predovšetkým jarné kabáty a plášte. Sezóna 2015 je o návrate siluety 70. rokov. Čo to však znamená pre náš jarný šatník a ako budú vyzerať jarné kabáty 2015?

Dámske jarné kabáty a plášte 2015

Žena v čiapke ohrievajúca si ruky

Jar si žiada zmenu šatníka. Vymeňte teplé oblečenie za jarné kúsky. Nezabudnite na módne jarné kabáty a plášte. Dámske oblečenie ovládne trochu voľnejšia silueta. Jarné dámske kabáty budú pripomínať skôr „over sized“ voľné bundy a dlhé saká. Táto móda je nielen pohodlná, ale aj „milosrdná“ pre moletky, ktoré v podobných kabátoch bez problémov ukryjú nejaké to kilo naviac.  Kožušiny na jar nahradí koža.

Áno, koža ako materiál bude rozhodne hitom. Ale nemusí to byť pravá koža. Moderné koženky sú dnes dokonalou náhradou. Od kože, či už semišovej, alebo hladkej usne, sú k nerozoznaniu a sú niekoľkonásobne lacnejšie než pravá koža. Taktiež sú pohodlnejšie na údržbu. Zatiaľ čo pravá koža vyžaduje špeciálne čistenie, moderné hladké koženky bez poškodenia vyperie vaša práčka.

Ako už býva zvykom, výnimky potvrdzujú pravidlo, a teda aj keď jar 2015 uprednostní veľké voľné siluety pred tými úzkymi, jarné kabáty a plášte z kože či ich napodobeniny môžete nosiť aj úzke. Hitom je striedanie materiálov, kombinácia farieb a tmavšia pastelová farebnosť. 

Pánske jarné bundy, kabáty a plášte 2015

Muž v mikine pozerajúci na jazero

So zimnou bundou si do leta nevystačíte. Jar si žiada doplniť pár módnych kúskov aj v našom pánskom šatníku! Aj pánska móda sa tento rok inšpiruje sedemdesiatkami. Pánske oblečenie v jarnom šatníku doplňte bundami. Do módy sa vrátili tie z rifľoviny. Tieto bundy majú tradičné strihy do pása, ale zdobia ich potlače, záplaty, farebnosť či rôzna symbolika. Keď zostanete u tohto tradičného strihu, len zmeníte materiál na kožu, či jej dokonalú napodobeninu, nič nepokazíte.

Práve naopak! Podobne ako dámskemu šatníku, aj tomu pánskemu tento rok koža pristane. Hladká aj semišová. Pokiaľ ste priaznivcom väčšej dávky elegancie, vsaďte na zateplené saká. V dĺžke pod zadok môžu s opaskom pripomínať krátke župany, ale môžete zostať aj u klasických oblekových strihov. Nebojte sa však pridať prúžky či iné tradične pánske vzory, ktoré môžu byť inšpirované rokenrolom i etno prvkami.

Z módy nevyšiel ani pánsky trenčkot – ten je predsa len evergreen. V tejto sezóne mu však doprajte šťavu pomocou výrazných prvkov. Takým môžu byť napríklad koženkou a kontrastnou farbou zvýraznené lemy. Jarné kabáty a plášte pre mužov zostávajú hlavne v dĺžke nad kolená a dokonale sa tak hodia nielen k oblekom, ale aj ku klasike – k džínsom. 

Detské jarné bundy a kabáty 2015

Pre deti sa trendy nijak výrazne od tých pre dospelých nemenia. U detskej módy je však, samozrejme, dôležité klásť dôraz hlavne na praktickosť. A tak trendy-netrendy, nezabudnite, že oblečenie, vrátane jarných kabátov a plášťov, musí byť pohodlné, dostatočne odolné a ľahko vyprateľné. Preto je možno lepšie uprednostniť kombináciu miniky a zateplenej vesty.

Zdroj obrázkov: Pixabay.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek