Buďte v lete za módnu bohyňu: Tento trend si nemôžete nechať ujsť

Móda je premenlivá a prináša neustále nové trendy, no zároveň sa niektoré vracajú. Tak je to aj s módou zo 70. rokov, ktorá ovládne toto leto. 

Návrhári sa radi vracajú k trendom, ktoré vládli v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. A niet sa čomu čudovať, móda z tohto obdobia hýrila farbami, kombináciou nekombinovateľného či veľkými doplnkami. Čo je hlavné – rozhodne nebola nudná a jej nositeľka sršala dobrou náladou. Môžeme byť rady, že túto jar a leto sa nemusíte báť vziať si na sebe to najfarebnejšie a najšialenejšie, čo doma máte.

Chaos, ktorý tvorí dokonalý celok 

Ak sa chystáte toto leto na festival, móda inšpirovaná hnutím hippie bude dokonalou voľbou – nemusíte sa báť, že by ste si toho vzali na sebe príliš – platí heslo: čím viac, tým lepšie. Vyberajte si ľahké materiály, strapce, trendy viazanie, topy nad pupok, voľné nohavice. Skvelým trendom je tiež kombinácia rovnakého vrchu a spodku – a rozhodne to nebude vyzerať ako pyžamo, práve naopak, budete veľmi štýlová.

Niet lepšieho trendu na letný festival ako móda 70. rokov. (Foto: Pineterest)

Retru vládnu krátke šaty, mini sukne a krátke nohavice. Ak si nie ste stopercentne istá svojou postavou, na svoje si prídete pri trendy zvonových nohaviciach. Tie sa nenosia len na rifliach, ale aj ako voľné nohavice z ľahkých materiálov, v ktorých vám v horúčavách nebude teplo. Skvelou voľbou budú tiež overaly.

Móda inšpirovaná hnutím hippie bude hitom tohto leta. (Foto: Pinterest)

Dôraz na doplnky 

Ak na tento trend nie ste dostatočne odvážna, skúste začať doplnkami, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou každého outfitu. Nosia sa veľké, farebné okuliare, slamené tašky či so strapcami, kvetinové či látkové čelenky, veľké klobúky, množstvo náramkov, prstienkov aj náhrdelníkov a výrazné náušnice v kombinácii s pierkami.

V prípade doplnkov platí heslo – čím väčšie, tým lepšie. (Foto: Pinterest)

Rovnako sa môžete inšpirovať pri účesoch – vašim vlasom musíte dodať poriadny objem, vyfúkať ich alebo natočiť si veľké vlny. Pri líčení môžete použiť viacero farieb alebo ostať pri klasickej linke, ktorá svedčí každému. V tomto prípade sa dôraz nekladie na líčenie pier, ktoré by mali ostať prirodzene sfarbené, ale práve na oči. Farbu dodajte namiesto pier vaším líčkam.

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek