Anjelská Tereza Maxová

Kto je Tereza Maxová? Tereza Maxová si počas svojej neuveriteľnej kariéry v módnom priemysle vyslúžila mnoho uznaní. Nielen pre svoju profesionalitu v oblasti modelingu, ale tiež, a hlavne, pre svoju pomoc deťom prostredníctvom jej nadácie.Tereza sa narodila v Pardubiciach a svoj výnimočný vzhľad zdedila po svojich rodičoch. Táto kombinácia dala Tereze do vienka porcelánovú pleť, hladké rysy a tvár, ktorá nejaví žiadne známky starnutia. Keď bola malá, túžila sa stať právničkou, ale ako je vidieť, osud to chcel inak.

Teraz Maxová s malým chlapcom

Vo svojich sedemnástich rokoch sa Tereza zúčastnila konkurzu francúzskej modelingovej agentúry. Jej profesionálna kariéra začala už v roku 1989, kedy odišla do Paríža krátko po Zamatovej revolúcii. Tereza vždy bola a stále je ideálnou modelkou. „Nebol to len jej úchvatný vzhľad, ktorý z nej urobil tvár deväťdesiatych rokov. Fotografovia a stylisti, ktorí s ňou dlhé roky spolupracovali, vždy veľmi oceňovali jej profesionálny prístup, energiu a odhodlanie“, vraví Juergen Wagner z agentúry Next Models.Jej tvár sa objavila na titulnej strane britského Vogue, rovnako ako na popredných stranách Elle, Marie Claire a Glamouru. Prešla po všetkých významných prehliadkových mólach – Dior, Chanel, Prada, Gucci, YSL, Ralph Lauren a bola tvárou pre reklamné kampane takých značiek ako sú Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy a L´Oreal.

Ani na vrchole svojej kariéry nestratila kontakt so skutočným svetom. Nadace Terezy Maxové má pod patronátom viac než 16.000 tisíc detí v Českej republike. Človek by očakával, že po takej dlhej a závratnej kariére, založením rodiny a dvanástich rokoch strávených vo svete módy bude Tereza spomaľovať svoje životné tempo, ale opak je pravdou. Stále verí, že to najlepšie na ňu len čaká.
Tereza MaxováTereza Maxová so svojím synom
Zdroj fotografií: czechmodels.cz

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek