Ako úspešne „sfalšovat“ opálenie

Kto je opálený, cíti sa celkovo sebavedomejšie, sviežejšie a viac sexy. Nehovoriac o tom, že opálená pokožka pôsobí zdravšie a všetky nedostatky v podobe kŕčových žíl, kruhov pod očami a celulitídy sú menej viditeľné. Zároveň však vieme, že ultrafialové žiarenie či už priamo zo slnka alebo zo solária je škodlivé. Ako si teda zaistiť skvelý opálený vzhľad čo najzdravším spôsobom?

Pri príliš intenzívnom opaľovaní naša pokožka nielenže rýchlo a nepekne starne, ale tiež ju vystavujeme rizikám vzniku mnohých nechcených ochorení počnúc hyperpigmentáciou končiac odstrašujúcou rakovinou kože. Alternatívnym riešením je použitie samoopaľovacích prípravkov v pohodlí domova alebo v kozmetickom salóne. 

Ukážka ženského opaľovania a opálenej pokožky na nohe
Opálená pokožka je sexy a zvyšuje nám instantne sebavedomie.

Tip 1: Získať opálenie v salóne je stávka na istotu

Pokiaľ chcete bezchybné a bezpečné profesionálne opálenie, vydajte sa do kozmetického salónu. Na výber máte viac možností prevedenia a stupňa opálenia v závislosti od typu pokožky. Vždy sa odporúča príprava pokožky v podobe odstánenia šupiniek peelingom zopár hodín až jeden deň pred procedúrou. Tá sa najčastejšie vykonáva rozprašovačom. Vyškolená rofesionálka nanesie rovnomernú vrstvu po celom tele a tým zariadi perfektné opálenie bez jedinej chybičky. 

Tip 2: Ako dopriať bronz pokožke na tvári?

Ak si robíte skrášľovaciu procedúru v pohodlí domova, držte sa nasledovných odporúčaní:

  • zopnite vlasy do copu, kratšie len sponkami, aby ste nevynechali žiadnu časť
  • jemne vyčistite pleť od nečistôt a šupiniek kože (vynechajte zvlhčenie, ktoré vadí pri nanášaní opaľovacieho prípravku)
  • aplikujte samoopaľovací prípravok na líca a krk, pokračujte s nanášaním prípravku na čelo, líčko a nos
  • skontrolujte oblasť pri ušných lalôčikoch a okolo vršku uší, aby nikde neprebýval ani nechýbal nanesený samoopaľovací prípravok
  • nezabudnite si dôkladne umyť dlane

Tip 3: Opálenie celého tela

Zainvestujte do kvalitného peelingu, ktorým zjemníte pokožku na všetkých častiach tela. Peeling vykonávajte deň pred aplikáciou samoopaľovacieho prípravku, pričom dôraz klaďte hlavne na kolená, lakte a päty, keďže chceme dosiahnuť rovnomerný vzhľad opálenia. Zvoľte nasledovný postup:

  • krém naneste na chodidlá, päty a prsty na nohách, až sa dostanete ku stehnám, natierajte ich spredu dozadu, prebytkom krému pokryte koleno
  • pokračujte bokmi, bruchom, trupom až po ramená a ruky
  • produkt nechajte pôsobiť v dĺžke presne podľa inštrukcií na etikete, takže si ich pred aplíkáciou dôkladne preštudujte
  • z dlaní odstráňte krém pomocou špongie, zamerajte sa aj na oblasť medzi prstami, avšak vršok rúk nezmyte.
Ukážka domáceho samoopaľovacieho procesu
Domáca skrášľovacia procedúra v podobe samoopaľovania je bezpečný beauty rituál.

Tip 4: Vyberte správny prípravok

V ponuke je niekoľko druhov samoopaľovacích prípravkov, každý je určený na odlišnú aplikáciu. Niektoré sú určené na telo, iné na oblasť tváre, kde je vhodnejšia forma gélu, keďže sa jednoduchšie nanáša. Okrem krémov a gélov sú tiež obľúbené produkty s penovou konzistenciou. K rovnomernému naneseniu samoopaľovacieho prípravku vám pomôže tiež špeciálna rukavica vytvorená presne pre tento účel.  Hoci sú samoopaľovacie prípravky lepším riešením ako solária či prehnaný pobyt na slnku, snaže sa kúpiť čo najprírodnejšiu alternatívu. 

Tip 5: Pokiaľ nastane chybička

Opraviť opaľovacie fľaky môžete napríklad aplikáciou pasty na zuby – „ odlúpnete“ tak škvrnitú pokožku. Ak náhodou zostane príliš svetlá, opakujte celú procedúru. Dajte pozor, aby ste opaľovací prípravok nechali pôsobiť rovnaký čas ako v predchádzajúcom prípade.

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek