Ako si udržať opálenú pokožku po lete čo najdlhšie?

Jeden z dôvodov, prečo milovať leto je aj ten, že sme krásne opálení. Opálenie z kože však veľmi rýchlo zíde, ak ju stále neudržujete pod slnečnými lúčmi. Ako tomu zabrániť?

Poznáte to. Na slnku strávite hodiny aj pod vplyvom toho, že vám už nie je dobre – čo je veľmi nebezpečné – len, aby ste dosiahli stav krásne opálenej pokožky. Na dovolenke je ľahké získať zlatavý nádych, dá sa to aj po nej, keď však leto hlási koniec, môže  sa stať udržanie opálenej kože hotovou výzvou.

Rozdiel v opálení

Podstatné je to, ako ste sa vlastne k opáleniu dostali. Ak ste sa na slnku spálili do červena, no mali ste to šťastie, že vaša koža zhnedla o pár dní, nerátajte s tým, že to tak ostane. Čoskoro sa pravdepodobne aj tak začnete šúpať. A tým pádom zíde aj krásna hnedastá koža. Ak sa opaľujete zdravým spôsobom – natierate sa bohatou vrstvou krému pravidelne, robíte si od slnka prestávky vnútri alebo aspoň v chládku, vaša pokožka sa vám odvďačí dlhotrvajúcim opálením. Ani to však nevydrží do ďalšieho leta.

Po opaľovaní sa nezabúdajte natierať, hydratácia je základom. Používajte prípravky s kvalitnými olejmi, ktoré dokážu ešte viac podtrhnúť krásu vášho opálenia. Na trhu tiež nájdete prípravky s obsahom trblietiek, ktoré tiež zvýrazní opálenie. Zapamätajte si to, že na žiadnej suchej pokožke nevyzerá opálenie dobre.

Nebezpečné soláriá

Keď už máte pocit, že opálenie opadlo, siahnite po samoopaľovacích prípravkoch. Ide o krémy, ktoré obsahujú látku glyceron, ktorá reaguje s odumretými kožnými bunkami a po niekoľkých hodinách dochádza k viditeľnej farebnej zmene. Aj v tomto prípade však platí, že musíte do takéhoto prípravku investovať o niečo viac. Je totiž rozdiel v zložení a zložení.

Už dlhšiu dobu sa stretávame s kritikou solárií, ktoré podľa niektorých ohlasov môže spôsobovať rakovinu kože. Skutočne sa na tom zhodujú viacerí odborníci aj úrad verejného zdravotníctva rôznych krajín. Nejde pritom len o ochorenie kože, ale aj očí. Dnes sa však aj technológia vyvíja a škodlivý efekt solárií je elimonovaný. Je len na vás, ako sa rozhodnete.

Radšej, aby ste navštívili spomínané zariadenia, dodajte do svojho jedálnička vitamíny, ktoré majú vplyv na stav vašej pokožky dlhodobo. Predovšetkým betakarotén napomáha ako antioxidant k udržaniu opálenej pokožky. Vyberajte si produkty s obsahom vitamínu E, aloe vera či panthenolu.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek