Ako si doma vytvoriť originálne veľkonočné vajíčka?

Chystáte sa pri veľkonočnom varení či pečení spotrebovať viacero vajec? Namiesto rozbíjania, ich opatrne vyfúknite a škrupinky od nich použite na dekorovanie. Ak máte menšie deti, radosť bude o to väčšia a zdobenie v štýle našich starých rodičov či rodičov sa stane aj vašou veľkonočnou tradíciou.

Nemusíte byť umelcom, aby ste si dokázali ozdobiť vajíčka. Postačí vám len trocha predstavivosti. Tým najjednoduchším dekorovaním je použitie centrofixiek v rôznych farbách, ktorými dokážete nakresliť rôzne výrazy na vajíčku v štýle emotikonov, ale aj vlnky či čiarky, ktoré vo vás evokujú Veľkú noc.

Detičky môžu vystrihnúť z papiera napríklad ušká, ktoré sa na vajcia prilepia a budú vyzerať ako uši zajaca, dokreslíte už len uši, pridať môžete chvost na druhú stranu a máte rozkošnú ozdobu nielen pre deti, odmeniť môžete tiež šibačou.

Dekorácie z vášho dvora 

​Ak chováte hydinu či iné vtáctvo, môžete pozbierať pierka, ktoré dokážete použitím lepidla ľahko prilepiť na vajíčka. Vznikne vám tak nadčasová ozdoba, ktorá dodá vašej výzdobe indiánsky nádych. Nalepiť môžete aj ďalšie materiály, napríklad rastlinky či usušené kvety, alebo listy, ktoré nájdete na prechádzke.

V moderných interiéroch sa zaujímavo budú vynímať vajíčka obalené bezfarebnými novinami či hrubšími niťami. Tie môžete opäť dotvoriť pierkom vtáctva. Štýlový bude aj mach, ktorý sa v poslednej dobe veľmi využíva v interiéroch domácností.

Inak na pečenie 

Farebný efekt bez maľovania docielite použitím múky na pečenie, ktorú dofarbíte. Vajíčko najprv ponorte do vaječného bielka a následne vložte do farebnej múky. Na vajíčka obalené v bielku môžete nasypať tiež trblietky, kúsky farebného papiera či ozdoby, ktoré vám zvýšili z Vianoc.

Na holenie bez holenia 

Chcete ďalšiu farebnú inšpiráciu? Ani na tú nepotrebujete talent hodný Picassa, stačí len troška umeleckého cítenia, pena na holenie a farbivá. Do peny môžete nakvapkať obľúbenú farbu – pomocou gélovej farby. Vajíčka do tejto zmesi jednoducho ponorte – ideálne najprv polovicu – počkajte kým zaschne a následnej vložte čistú stranu.

Zdroj foto: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek