Ako sa zbaviť pórov raz a navždy?

Naša pleť trpí pod vplyvom rôznych faktorov. Niekto má suchú, iný mastnú pleť, raz za čas sa však každému vyskytnú upchaté póry, ktoré vedia poriadne pokaziť deň! 

Upchaté póry sú bežné a nevyskytujú sa len počas puberty, kedy dochádza k hormonálnym zmenám. Svoje o tvorbe vyrážok vedia aj dospelí. Neraz sa stretávame s tvárou posiatou vyrážkami vo veku, kedy by ju mali pokrývať skôr vrásky. Ak so starostlivosťou o takúto pleť nič nerobíte, len ťažko si poradí sama.

Póry sa nám upchávajú celý život 

Na pleť najvýraznejšie vplývajú zmeny, ktorými sme vystavený počas života. Prechod z detstva do puberty, z puberty do dospelosti aj z dospelosti do staroby. Nie je však špecifikované, kedy by mali nepríjemné vyrážky z tváre raz a navždy odísť. Dôvody, prečo dochádza k upchávaniu pórov sú aj mechanické. Nosenie rúšok a respirátorov žiadnej pokožke neurobilo dobre a následky sa ukazujú mnohým až teraz.

Základným krokom k tomu, aby ste zlepšili stav svojej pokožky je prestať sa jej dotýkať. Neustále siahanie znečistenými rukami spôsobuje nanášanie nečistôt na pleť a o to viac dochádza k upchatiu pórov. Je to zlozvyk, ktorými trpí väčšina z nás, aj s tým sa však dá niečo robiť, ak si to začnete uvedomovať. Na rozdiel od potenia, ktoré neovplyvníme. No, aj s tým sa dá niečo robiť. Pri cvičení, kedy sa nadmerme potíte, nechajte pleť dýchať a nezaťažujte ju krémami ani make-upom.

Nevhodná kozmetika

Ak máte sklon k suchej a citlivej pokožke, nepoužívajte produkty na mastnú pleť, ktoré ju ešte viac dehydratujú. Akné sa netvorí len na mastnej pokožke, ale tiež, ak je príliš vysušená. Pre alergikov sa odporúča používať špeciálna kozmetika, do ktorej treba síce investovať viac peňazí, no vaša pleť sa vám odvďačí. Vyhýbajte sa parabénom, parfumom a alkoholu v zložení každodennej kozmetiky.

Nie je to len o tom, čo dávate na telo, ale tiež to, čo dostáva telo zvnútra. Zlá životospráva, ale aj strava sú rozhodujúcimi faktormi, ktoré znečisťujú pokožku, a to sa následne odzrkadlí zvonka na pleti. Každému robí zle niečo iné, možno bude chvíľu trvať, kým si uvedomíte, čo je pre vašu pleť najhoršie, no existujú suroviny, ktoré nerobia žiadnej pleti dobre. Medzi ne patrí čokoláda s nízkym obsahom kakaa, alkohol či mastné a vyprážané veci.

Vyhýbajte sa stresu

Samotný spôsob života je vidieť aj na našej tvári. Rozum napovedá tomu, že fajčenie negatívne vplýva na celé telo. O tom, či priamo môže za vznik akné sa vedú stále štúdie, no bez debaty má na pokožku vplyv. Sťahuje krvné vlásočnice, poškodzuje bunky tela a tiež vyvoláva zápalové reakcie. Ruka v ruke so nezdravým životným štýlom môže stres. Stresové situácie negatívne ovplyvňujú stav existujúcich problémov s pleťou. Ak máte sklon k aknóznej pleti, pod jeho vplyvom sa tento problém ešte zhorší.

 

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek