Ako sa starať o popraskané pery

Krásne a zdravé pery sú jedným z atribútov ženskej krásy. Koľko herečiek, speváčok, ale aj mnoho iných „obyčajných“ žien si ich dáva upraviť tak, aby odpovedali dnešným požiadavkám na ženskú krásu.

Dámske pery

Pery ale musia byť hlavne zdravé. To je základ. V extrémnych podmienkach (zima, mráz, slnko) sa môžu vysušiť a následne popraskať. Tiež rôzne choroby nám môžu privodiť popraskanie pier.

Pri opaľovaní pri mori alebo na horách, je treba použiť priebežne balzam na pery s ochranným faktorom proti slnečným lúčom, ktorý pery hydratuje a chráni proti ďalšiemu vysúšaniu. Existuje mnoho balzamov na pery s prírodnými prostriedkami, napr. s aloe-vera, harmančekom, medom, ktoré pery zvláčňujú a chránia. Pre nastávajúcu zimu by sme si mali kúpiť ochranný balzam na pery pre zimné obdobie a nosiť ho stále pri sebe. Hlavne pri zimných športoch a turistike musíme svoje pery dobre chrániť. Už naši predkovia chránili svoje pery proti popraskaniu jelením lojom. Dodnes túto tyčinku môžeme kúpiť vo väčšine drogérií.

Pokiaľ nemáme po ruke balzam na pery, použijeme na pery mastný krém. V lekárňach si môžeme kúpiť balzam na pery Echinacin Lipstick SUN s vylisovanou šťavou z rastliny Echinacea purpurea, ktorá zabraňuje prípadnému zápalu suchých a popraskaných pier. Včelí vosk, ktorý je tiež obsiahnutý v tyčinke, nám pery chráni pred vysušovaním. Rovnako tyčinka funguje ako prevencia a liečba oparov. Ochranný faktor 20 nám chráni pery pri lyžovaní alebo opaľovaní pri mori.

Medový balzam na pery obsahuje pravý včelí med. Chráni, regeneruje a zvlhčuje pery a zabraňuje ich vysúšaniu. Rovnako urýchľuje hojenie popraskaných pier a kútikov, pôsobí proti oparom vo všetkých štádiách a znižuje ich bolestivosť a hojenie.

Ženy, používajúce rúže, by mali mať pery v poriadku, pretože aj rúže pery vyživujú a chránia. Niektoré rúže obsahujú vitamíny – A, E, aloe, šípky… A po nich vyzerajú naše pery ako satén. Módne sú teraz lesky na pery, ktoré sa vyrábajú v mnohých odtieňoch, obohatené sú rovnako zvláčňujúcimi prísadami a vitamínmi.

Do divadla, na koncert, večeru vo dvoch môžeme smelo vyraziť so stále krásnymi perami, lebo tzv. nestierateľné rúže vydržia na perách až 7 hodín. Rúže v ceruze nám pery tiež ošetria a zároveň vyzerajú aj plnšie a krajšie.

Pridáme ešte niekoľko trikov na popraskané pery, ktoré používali aj naše babičky a prababičky v dobách, kedy o kozmetických prípravkoch dnešnej doby sa im ani nesnívalo.V týchto dobách sa využívala príroda a produkty z nej. Príkladom toho sú aj dva produkty našich včeličiek.

Prirodzene namaľované pery

Maska z medu:
Na popraskané pery naniesť včelí med a nechať ho pôsobiť 15 až 20 minút. Potom ho utrieť. V tejto kúre pokračovať každý deň až do úplného zhojenia. Lepšie ale masku občas naniesť aj preventívne. Nič tím nepokazíme a budeme sa tešiť z krásnych a zdravých pier.

Propolisová tinktúra:
Na potieranie popraskaných pier je vhodná aj propolisová tinktúra, ktorá má dezinfekčné účinky.

Pokiaľ chceme predísť popraskaným perám, je vhodná ich masáž zubnou kefkou a následné namazanie mastným krémom. Pery sa tak prekrvia, vyzerajú sviežo a nebudú mať sklon k popraskaniu. Masáž je najvhodnejšie vykonávať pred spánkom, aby sa mohol krém na perách dostatočne vstrebať.

Čaká nás zima, chlad, mráz a práve v tomto zimnom období pomôžme svojim perám zachovať si svoju krásu a zdravie. Naučme sa dobre a pravidelne o svoje pery starať a predísť tak ich nepeknému a bolestivému popraskaniu.

Pery

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek