Ako sa orientovať, keď neviete či je metrosexuál alebo übersexuál?

Stále vznikajú nové slová a veľa z nich sa u nás pomaly udomácňuje. Medzi ne patria aj slová metrosexuál a übersexuál. Niektoré ste ešte nepočuli, iných význam nepoznáte a len hŕstka z vás vie, čo sú takto označovaní muži zač.

Nebojte sa, metrosexuál nie je žiaden úchylák, ktorý na vás vybafne v metre. Toto označenie nemá totiž so sexualitou tak veľa spoločného. V podstate ide o muža, ktorý tráv dosť času tým, že sa stará o svoj vzhľad. Na opateru svojej telesnej schránky vydáva aj nemalú časť svojho príjmu. Ide teda o akéhosi „pána dokonalého“, aspoň čo sa týka vzhľadu. Títo muži ravidelne navštevujú kaderníka, nosia perfektný strih, často aj farbu alebo melír, chodia na manikúru a pedikúru, holia si podpazušie, výrazne voňajú, používajú krém na tvár a sledujú módne trendy. Radi nakupujú a preberajú sa v doplnkoch a oblečení. Do skúšobných kabiniek ásadne odchádzajú ovešaní oblečením a dlho skúšajú a kombinujú. Chodia perfektne vystylovaní a aj keď idú len so smetím, nikdy ich neuvidíte v teplákoch alebo opraných džínach. Ich správanie často pôsobí zženštilo, a aj keď sú to väčšinou heterosexuáli, zopár gayov medzi nimi nájdete.

Môžete si všimnúť, že na uliciach vidíme stále viac takýchto mužov. Metrosexualite najčastejšie podliehajú mladí muži okolo dvadsiatich rokov a v USA dokonca štyridsiatnici. Typickým príkladom metrosexuála, ktorého pozná celý svet, je David Beckham.V poslednom čase pribúda mužov, pre ktorých sa hodí druhé označenie, a to übersexuál. Čo si pod týmto pojmom predstaviť? Tento muž predstavuje princa na bielom koni, po ktorom tajne túžite od detstva. Übersexuálje totiž ideálny. Nielen, že je pekný a elegantný, naviac je mužný a vždy gentleman. Miluje cigary, konzumuje len to najlepšie a najkvalitnejšie, uprednostňuje zaujímavé a elegantné ženy, sem tam sa rád napije kvalitného vína alebo whisky. Klasickým pánom „úžasným“ je bývalý predstaviteľ Jamesa Bonda Pierce Brosnan. Ako sa orientovať, keď neviete, kam muža zaradiť? Metrosexuál sa zaujíma len o svoj vzhľad, zatiaľ čo übersexuál ide do hĺbky. Je sčítaný, inteligentný a uvoľnenejší.

Zdroj fotografií: Askmen.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek