Ako sa nalíčiť a byť pritom nenalíčená

Byť nalíčená a vyzerať pritom prirodzene má niečo do seba. Sme upravené a na prvý pohľad ani nie je vidieť, koľko šminiek sme použili. Takáto kamufláž zaberá aj na mužov, ktorí uprednostňujú prirodzený vzhľad.

 

Žena trhajúca si obočie

 

Ako to dosiahnuť a čo použiť? Základom je, samozrejme, dokonale čistá pleť a nanesenie hydratačného krému. Počkajte pár minút, než sa vsiakne. Rozhodne by ste ho nemali miešať s make-upom, pretože krém sa má vsiaknuť, ale make-up zostať na pleti. Tým, že oba prípravky zmiešame, sa stane to, že sa do nižších vrstiev pokožky s krémom vsiakne aj časť make-upu. Pleť sa zanesie nečistotami a môže produkovať akné a rôzne ekzémy. Ak potrebujete, pri minerálnych make-upoch je to až nevyhnutné, použite podklad alebo bázu. Tá vám pomôže roztrieť make-up rovnomerne a zároveň ho zafixuje.

Najlepšie je, ak make-up nanášame prstami a roztierame jemne dostratena. Chce to však trochu zručnosti, takže v prípade, že si neveríte, pomôžte si štetcom alebo hubkou. Make-up je dôležité rozotrieť do krajov tváre, k vlasom, ušiam a aj na krk.

Ďalším krokom je nanesenie korektoru v odtieni, ktorý je vašej pleti najbližší. Korektorom si pomôžte v problémových oblastiach, ako sú kruhy pod očami, vyrážky a iné nedokonalosti. Ak rada kontúrujete, pristúpte k aplikácii ľahkého make-upu. Ale nezabudnite, že sa snažíte o vytvorenie nude líčenia, tak sa snažte vyhnúť vytvoreniu efektu masky.

Potom naneste na tvár púder. Oblasť očí a pod očami je tmavšia než ostatné časti tváre, preto na oči a očné okolie použite svetlejší púder a na zvyšok tváre púder v telovej farbe. Celú tvár jemne prepudrujte a na lícne kosti decentne naneste „zdravíčko“ v béžovo-ružovej alebo broskyňovej.

 

PúderOčné tiene v zemitých odtieňoch

 

Aby ste skutočne vyzerali ako nenalíčená, vyberajte svetlé očné tiene v béžových alebo pieskových tónoch. Tie naneste na celé viečko až k obočiu a pohrajte sa s dvoma-tromi odtieňmi. Na vnútorný kútik oka môžete použiť rozjasňujúci biely tieň, ktorý oko opticky zväčší. Ak chcete oko máličko zvýrazniť, môžete použiť k tejto farebnej kombinácii svetlo hnedé tiene, a to na nadočnú jamku alebo aj jemne do spodného kútiku očí. Urobí to taký ten mandľový tvar očí.

Kefkou si uhlaďte obočie, ktoré podčiarkne váš upravený vzhľad. Na mihalnice aplikujte bezfarebnú, hnedú (pre blondínky) alebo čiernu riasenku. Ak si vyberiete čiernu, použite len jednu vrstvu. Na pery naneste bezfarebný alebo ružovkastý lesk. Môžete naniesť aj rúž v telovej alebo inej nenápadnej farbe.

Nahé a nenápadné líčenie má veľa výhod. Hodí sa pre veľmi mladé dievčatá, u ktorých sa nehodí, aby boli silno nalíčené a ženy, ktoré chcú byť prirodzené. Ďalej tiež na šport, víkend na chate alebo ďalšie príležitosti, kedy nechceme, aby všetci vedeli, že sme namaľované a robili úškrny, že vážne nechápu, prečo na túru s priateľmi máme na tvári šminky.

Keď sú nude len pery

Líčenie „nahých“ pier je jednoduchý a efektný spôsob, ako nechať vyniknúť krásu tváre najmä v spojení s výrazným líčením očí.

 

Nude líčenie pier

 

Napriek tomu, že výrazné červené pery stále zostávajú nestarnúcou klasikou v oblasti líčenia, na obzore sa objavuje ich veľký súper. Líčenie „nahých“ pier je totiž presným opakom výrazného líčenia. Opiera sa najmä o prirodzený výraz tváre, tvar a farbu pier. Napriek tomu sa môže na prvý pohľad zdať, že „nahé“ pery sú záležitosťou len na denné líčenie, rozhodne to tak nie je. Naopak, nude pery sa stali hitom v líčení mnohých módnych domov a značiek, svetové hviezdy sa neboja svoje pery „odhaliť“ i počas najvýznamnejších spoločenských udalostí.

Matné tóny prevažujúce v líčení umožňujú, aby vyznel váš prirodzený pôvab a aby vystúpili rysy vašej krásnej tváre. Celok líčenia tak navodzuje najmä pocit sviežosti, mladosti a doplnený o vhodné oblečenie i eleganciu a vkus.

 

Nude líčenie na prehliadkových mólach

 

Nude pery však najlepšie vyniknú v spojení s výrazným líčením očí

Líčenie „nahých“ pier je skvelý nástroj, ako upútať pozornosť k výrazu očí. Orámovanie oka čiernou linkou, vytvorenie dymového efektu alebo nanesenie výraznejších metalických odtieňov výborne zvýrazní hĺbku vášho pohľadu. Oči tak budú hrať prím na pozadí prirodzeného zladenia pleti do jednotného matného odtieňa, samozrejme vrátane pier. Práve výber vhodného odtieňa je tým najdôležitejším krokom, ak chcete skúsiť trend „nahých“ pier. Odtieň pier by mal korešpondovať s odtieňom pleti. Mali by sme sa vyhnúť všetkým výrazným prechodom od tónovania pleti tváre. Je koniec všetkým výrazným rúžom, tvárenkám a zbytočne tmavým odtieňom make-upu. Sila prirodzenosti ich hravo prevalcuje. Jednotiaci odtieň, ktorý si na líčenie tváre a pier zvolíte, by mal byť čo najpodobnejší prirodzenej farbe nenalíčenej pleti.

 

Ukážka Nude líčenia pier

 

Základom líčenia nahých pier je okrem voľby vhodného tónu aj zakrytie malých nedostatkov, ktoré sa v oblasti pier môžu objaviť. Pery by mali byť vždy vlhké a vláčne. Použitie kvalitného balzamu na pery by tento problém malo rýchlo vyriešiť. Kto túži po troške pridanej farby, môže siahnuť po svetloružovom rúži. Najlepšie je však použiť matnú telovú farbu rúžu, ktorú možno jemne naniesť malým štetcom. Na trhu sa vyskytujú aj rôzne druhy rúžu, ktoré sa prezentujú ako priamo určené na vytvorenie efektu „nahých“ pier. Na záver je nevyhnutné zafixovať líčenie púdrom, ktorý tak zacelí drobné chybičky v textúre a docieli jednotné zladenie pier so zvyškom pokožky tváre.

Nude odtiene rúžov Mac

Ak sa rozhodnete pre líčenie nahých pier, nezabúdajte na to, že jeho hlavný úspech spočíva v kombinácii s výrazným líčením očí. Získate tak prirodzený a zároveň trochu vyzývavý vzhľad á la šesťdesiate roky. A ktorá z vás by nechcela byť aspoň chvíľu taká neodolateľná ako nezabudnuteľná Brigitte Bardot?

 

Brigitte Bardot

Buďte minimalistka, nemusíte nosiť make-up každý deň!

Aspoň občas si doprajte deň, kedy sa vôbec nenalíčite a vaša pleť sa vám za to veľmi poďakuje.  Nájdite si víkend, keď nikam nemusíte ísť alebo sa pokojne naučte chodiť medzi ľudí aj bez make-upu. Ak to zatiaľ nezvládate, odľahčite svoju pleť a objavte čaro tónovacích – BB (Beauty Balm) či CC (Colour Correcting) krémov. Tie pleť vyživujú a zároveň veľmi jemne kryjú. Na hutný make-up aspoň cez víkend zabudnite.

Pomôcť si aj v tomto prípade môžete lícenkou, ale vyberte si svetlo ružový odtieň, ktorý vyzerá veľmi prirodzene. Marhuľové či hnedé tvárenky alebo dokonca bronzery sa na tento typ líčenia nehodia. Na pery vám postačí vyživujúci balzam, priehľadný či prirodzene tónovaný lesk bez trblietok a výrazného lesku. Aspoň cez víkend sa zamerajte skôr výživu 😉

 

Ženský krk a dekolt

 

Ak chcete zvýrazniť aj mihalnice, uprednostnite bezfarebné výživné séra. Určite však zabudnite na výrazné očné linky tiene.

Zdroj fotografií: Fotolia.com, Becomegorgeous.com, Uniqueweddingideas.wordpress.com, S4huming.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek