Ako rozžiariť nudný účes či outfit? Siahnite po vlasových doplnkoch

Vlasové doplnky naberajú čoraz väčší zmysel.  Neslúžia už len ako pomôcka, ktorá vám vlasy na chvíľu dá do úzadia, aby vám nezavadzali. Práve naopak, sponky či látkové gumičky a ďalšie doplnky sú trendy záležitosťou, ktorá sa vyrovná aj honosnému šperku. 

Ak ste milovníčkou nových trendov, určite vám neušli výrazné vlasové doplnky. Môžete mať pokojne krátky zostrih, ale aj vlasy poriadne dlhé, aj vy si nájdete ten svoj top doplnok, ktorý sa bude hodiť na bežný deň, ale aj na prestížnu spoločenskú udalosť.

Ak si vlasy rady dávate do copu, siahnite po trendy látkovej gumičke, ktorú si rozhodne každý hneď všimne. Ak ste romantička, vyberte si tú s mašľou. Veľká látková gumička dokonale ozdobí aj vrkoč, keď ju použijete na jeho spodnú časť a prehodíte si cez plece, ak vám to dĺžka vlasov umužňuje. Rovnako ako gumička môže poslúžiť aj vlasová šatka, ktorou si vlasy jednoduho zviažete do požadovanej výšky a necháte jej konce voľne splývať s prameňmi.

Aj obyčajná gumička sa môže stať trendy doplnkom outfitu. (Zdroj: Pinterest)

Aby vám vlasy nepadali do tváre

Ak si nechávate narásť ofinu, pravdepodobne sa občas ocitnete v situácií, kedy by ste ju radšej nemali. Na to sa prakticky, ale aj štýlovo hodia sponky, ktorými nepotrebné vlasy jednoducho zasponkujete bokom. Sponky však vyniknú aj na krátkom účesu či dlhom a ako spona v zadnej časti účesu. Vďaka sponkám tiež môžete vyjadriť svoj názor. Nájdete ich s rôznymi nápismi.

Perly sú nesmrteľnou klasikou. Tento klenot sme v poslednej dobe videli v mnohých rôznych variantoch. A tento trend bude pokračovať, najmä s vlasovými doplnkami. Ak máte stále nejaké perlové klipy spred rokov, ešte sa ich nezbavujte. Nájdete ich na sponkách či čelenkách.

Sponky nie sú len praktickou záležitosťou. (Zdroj: Unsplash.com)

Čelenky patria rozhodne medzi najpopulárnejší vlasový doplnok. Ako malá ste ich pravdepodobne nosili pravidelne aj vďaka praktickosti. Rôzne veľkosti, materiály aj tvary dokážu povzniesť každý účes na vyšší level. Na jar a v lete sa pokojne vydajte cestou výrazných čeleniek z umelých kvetov, ktoré budú slúžiť ako samostatný šperk. Ak sa bojíte nosiť kvetiny na hlave počas bežných dní, pokojne ich nakombinujte s džínsami a obyčajným bielym tričkom.

Čelenky sú korunkou, ktorú si môžete vziať v bežný deň. (Zdroj: Pinterest)

Keď udrie slnko 

Šatky už nie sú len záležitosťou zimných dní, kedy nechcete prechladnúť, ale aj vlasovou záležitosťou. Ak si zaobstaráte kvalitnú šatku, môžete ju využiť na rôzne spôsoby. V lete si ju zaviazať ako turban či spraviť z nej provizórnu čiapku, čo vás perfektne ochráni pred možným úpalom. Alebo ju použiť ako čelenku a zviazať na vrchu či v spodnej časti hlavy. V každom prípade budete poriadne trendy.

Šatka nie je len záležitosťou ochrany pred chladom. (Zdroj: Pinterest)

Rok 2022 hlási návrat 90. rokov a účesy tento trend neminie. Drobné sponky, ktoré ste možno nosili ako dieťa sú opäť v kurze. V tomto prípade sa však riaďte heslom – viac je viac. Nebojte sa ani kombinácie viacerých farieb – od baby ružovej po trávnikovo zelenú. Nemusíte mať strach, že v prípade vzorov budete pôsobiť infantilne, práve naopak, srdiečka či motýliky sú vo vlasoch must have kúskom.

Čím viac, tým lepšie. Nebojte sa ani motívov či farieb. (Zdroj: Pineterest)

Titulná fotografia: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek