Ako ozvláštniť svoj šatník bez míňania peňazí?

Ak túžite po zime dostať do šatníka nové kúsky, ktoré dajú vášmu štýlu novú šťavu, nemusíte sa nutne vybrať do obchodov a minúť tam stovky eur. Pozreli ste sa hlboko do skrine, či nemáte náhodou skryté poklady doma?

Trendy sa neustále menia, nútia nás vymeniť svoje šatníky každú sezónu. Stylisti si čoraz viac uvedomujú, že dobra, v ktorej žijeme nie je jednoduchá a míňať peniaze si nemôže dovoliť každú. Stále máme pekné, nepoškodené a trendy kúsky, ktoré môžeme nosiť aj bez nákupov po sezóne.

Základné kúsky

Medzi tie úplne najzákladnejšie patria dobre sediace jeansy – túto sezónu to budú najmä tvavé či čierne. Keďže je to kúsok, ktorý sa vracia, určite aj doma v skrini nejaké nájdete. Ak vám nesedí veľkosť, skúste si ich vymeniť s kamarátkou, ktorá možno aktuálne pribrala/schudla.

Rovnako základným kúskom je biela blúzka či košeľa. Ideálny je čistý kúsok bez vzorov. Krokom späť nebudú ani pásiky či bodky, avšak tá čistá sa dá práve kombinovať aj do extravagantnejších outfitov. K blúzke či košeli sa hodí základné sako v čiernej, sivej či béžovej. Takýto kúsok určite nájdete aj doma.

2 women in blue denim jeans and brown long sleeve shirt standing on green grass field

Na jar vám v šatníku nesmie chýbať kvetovaná sukňa či šaty. Určite ste aspoň jedny šaty či sukňu s týmto printom vlastnili a v skrini ju nájdete. Skvele ju vynosíte v chladnejších dňoch s koženkou či denimovou bundičkou. Čo sa denimu týka, pri bunde sa fantázii medze nekladú. Ak vás ten váš starý kúsok nudí, ozvláštnite ho brošňami, nažehlovačkami alebo si ho potrhajte podľa seba. Pri koženke budú trendy „motorkárske“ kúsky aj oversize verzie. Čierna je v tomto prípade stávkou na istotu.

Miesto nákupov na výmenu

Ak už len predsa nejaký kúsok zháňate, zavítajte na swap – teda výmenu oblečenia. Väčšinou sú tieto akcie zadarmo alebo stoja malý poplatok. Priniesť podľa témy si sem môžete svoje kúsky, ktoré vám už nesedia alebo sa vám nepáčia a vymeniť ich s ďalšími ekologicky zmýšľajúcimi ľuďmi za nové. Myslíte však na to, že odložiť si menšiu či väčšiu veľkosť sa vždy hodí. Nikdy neviete, v akom období života môžete kilogramy nabrať či výrazne schudnúť.

Ak predsa len túžite minúť nejaké peniaze na nové kúsky, vydajte sa miesto fast fashion cesty do sekáčov. Na konci sezón ponúkajú second handy skvelé akcie. Niekedy kúpite za pár drobných celú novú skriňu. Nebojte sa spraviť si v skrini výraznú aktualizáciu, ale myslite tiež na to, že trendy sa neustále vracajú a odložiť si základné kúsky je dobré.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek