Ako ošetriť pleť po zime? Toto zaraďte do svojej rutiny

Zima dala našej pokožke poriadne zabrať. Je tu čas odhodiť ťažkú hydratačnú kozmetiku na ľahšie prípravky, ktoré ju pripravia aj na letné obdobie. 

V lete našu kozmetiku tvoria prevažne hydratačné prípravky. Množstvo ľudí po príchode teplejšieho počasia vymení kozmetiku na ľahšiu variantu, ktorá je určená skôr na mastnú pleť. Pleť sa skutočne začína viac mastiť pod vplyvom tepla a slnka, no stále je potrebné ju v základe hydratovať, preto by ste mali naďalej používať hydratačné prípravky.

Základom je aj počas jari a leta hydratačný čistiaci gél a pleťová voda podľa typu pleti – ak máte mastnejšiu, používajte pleťové tonikum, ideálne však bez obsahu alkoholu, ak máte pleť suchú, nevynechávajte ani hydratačnú pleťovú vodu, prípadne tú určenú pre citlivú pokožku. V každom ročnom období je základom pleť poriadne odlíčiť a pripraviť ako na nočnú regeneráciu, tak deň.

Pleť pod kontrolou

Od používania hydratačných prípravkov odrádza v slnečných mesiacoch množstvo z nás mastenie pokožky. Vo všeobecnosti však každý krém vytvára ochrannú vrstvu, ktorá je mastnejšia. Ak sa chcete tomuto efektu vyhnúť, pleť zapúdrujte ľahkým púdrom alebo používajte papieriky, špeciálne určené na zachytenie mastného filtru pleti, tie neodstránia krém. Vyhýbajte sa používaniu vreckoviek, ktoré z pleti odstránia aj krém, sérum či make-up.

Krém môžete vymeniť za pleťový gél, aj ten nájdete s hydratačnými účinkami, ktoré pleť dostatočne ochránia proti vysušovaniu. Vyberajte si krém či gél s SPF faktorom, ktorý je počas slnečných mesiacov nevyhnutnosťou. Na časť pleti, ktorú máte náchylnejšiu na spálenie sa nebojte dať toho viac.

Proti vráskam 

Ak je súčasťou vašej povinnej kozmetickej výbavy sérum proti vráskam, vymeňte ho za to s obsahom kyseliny glykolovej, ktorá proti vráskam v lete bojuje účinnejšie ako napríklad retinol. Nezabudnite ani na obľúbený olejček, s ktorými si pravidelne masírujte pleť. V zime je skvelý kakaový olej či olejové bambucké maslo, na jar môžeme kozmetiku zladiť k prostrediu a zvoliť kvetinové oleje. Skvelý je ružový, ktorý má benefity pre mladšiu aj zrelšiu pleť.

Nezanedbávajte pokožku pod krkom Vaše telo potrebuje trochu pozornosti po chladnej zime. Zvážte krém s močovinou a prírodnými hydratačnými faktormi, aby ste sa zbavili suchých šupín a nevýrazného vzhľadu.

Ak ste v zime nepoužívali peelingy, je čas ich zaradiť do kozmetickej výbavy. Peeling dokáže účinne odstrániť po zime šupinky či suché miesta a pleť od nich odľahčiť. Do svojej rutiny by ste ho mali zaradiť aspoň raz za mesiac. Ak nechodíte na kozmetiku, kde vám spravia peeling, je potrebné si ho urobiť doma. Nevynechávajte ani masky na pleť.

Zdroj fotografií: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek