Ako dostať vlasy po lete späť pod kontrolu?

Naša koruna krásy dostáva v letných mesiacoch poriadne zabrať. Neustále kúpanie v slanej, sladkej či chlórovanej vode dá vlasom poriadne zabrať. Čo robiť, aby boli opäť krásne?

Kto by nemal rád leto? Obklopuje nás hlavne tá bezstarostnosť, tá sa často týka aj nášho tela, pretože mu nevenujeme toľkú pozornosť. Vlasy si nechávame voľne vysušiť, ideme spať s mokrými, pretože na sušenie už často neostáva čas. To sa môže odzrkadliť na ich kvalite.

Základ pre tvorbu lupín

Práve nedostatočne osušené vlasy, s ktorými sa následne ide spať, môžu mať za následok prvotný impulz lupín. Obzvlášť, ak máte vlasy veľmi husté, presušiť ich môže byť poriadne náročné a často sa vám nechce. Túto vec však nikdy neodkladajte, do rána môže byť s vlasmi veľmi zle. Nikdy nechoďte spať s mokrými vlasmi, no je jedno či si ich osušíte fénom, alebo na vzduchu.

Rovnako tak máme v letných mesiacoch menej času na starostlivosť o korunu krásy – menej používame masky, balzamy či séra na vlasy. Obyčajný šampón stačí, no občas treba starostlivosť doplniť o niečo viac. Vlasy sa len pri používaní šampónu môžu vysušovať, na to sú určené ďalšie prípravky, aby tomu zabránili. Majte vždy po ruke aspoň olejček.

Ako vrátiť vlasom krásny vzhľad?

Po lete je najlepší čas na návštevu kaderníčky. Tá zničené končeky odstrihne, vlasy odľahčí, dá vám masku, poradí ďalšiu regeneráciu, ktorú tie vaše potrebujú. Ak si vlasy farbíte, v lete to je zbytočné, práve po odznení „kúpacej sezóny“ je dobré farbu vlasov obnoviť.

Pomôcť môže výmena kozmetiky – na chladnejšie mesiace si nasaďte hydratačné prípravky, olejčeky a masky. To, že končí leto,  neznamená, že vlasy sa nebudú ničiť, nosenie pokrývok hlavy tiež nie je ideálna voľba. Snažte sa však docielite to, aby si vlasy umývali čoraz menej – každý druhý deň predĺžte na každý tretí, neskôr štvrtý atď. Ideálne je vlasy si umývate len čistou vodou a raz za čas poriadne šampónmi a ďalšími prípravkami.

Dovnútra tela

Nielen zvonka, ale aj vnútri tela treba spraviť premenu. Vlasom treba dodať potrebné vitamíny, ktoré v lete čerpali zo stravy – čerstvého ovocia a zeleniny. Základnými jednotkami na výživu vlasov sú selén, zinok, biotín, kyselina listová a hyalurónová, vitamíny A, C a E.

Siahnite tiež po sušených bylinkách – žihľava, praslička,… Dobre vlasom robí aj pivo, hlavne pivovarské kvasnice v ňom obsiahnuté. Pite však s rozumom, vlasom ich tak veľa netreba.

Zdroj snímok: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek