Ako byť krásna aj bez make-upu – máme pre vás tipy, ako na to!

Už sme si predstavili niekoľko kolekcií líčenia pre jar a leto. Dnes sa na líčenie pozrieme z iného súdka. Vlastne o líčenie ani nepôjde, pretože dnes si povieme, ako krásne môžeme vyzerať aj bez neho. Hoci je make-up neskutočne praktickým a úžasným nástrojom, môžeme vyzerať dobre aj bez neho. Stačí vedieť, ako na to!

Dodať svojej pleti trochu odpočinku od všetkých líčidiel, ktoré schovávame v šuplíku, je raz za čas viac ako potrebné. Že si to nemôžete dovoliť, pretože potrebujete vyzerať dobre? Nebojte sa, ide to aj bez líčenia. Niekedy je síce ťažké odolať reklamám na nový make-up, ktorý z nás urobí úplne inú a novú ženu, na špirálu, ktorá z nás urobí porcelánovú bábiku alebo na rúž, s ktorým sa premeníme na femme fatale. Skúsme na chvíľu na všetky tieto zázraky zabudnúť a doprajme svojej pleti slobodu! Máme pre vás niekoľko pravidiel, ktoré umožnia našej pleti vyzerať dobre aj nenalíčenej.

Pravidlo č.1: Zdravá pleť

Žena s lotosovým kvetom v dlani

Mať zdravú pleť je pre look bez make-upu takmer najdôležitejšie!

Najdôležitejším pravidlom zo všetkých je mať zdravú pleť. Preto by sme mali pleť pravidelne a šetrne peelingovať, čistiť, tonizovať a hydratovať. A to nielen v prípade, ak sa rozhodneme pre look bez make-upu, no aj v prípade, keď make-up pravidelne používame. V lete by sme potom nemali zabúdať na ošetrujúce pleťové prostriedky s ochranou proti UV lúčom. Do každodennej starostlivosti o pleť by ste potom mali zaradiť prípravky, ktoré sú vyrobené v závislosti na našom veku. Ak patríte do vekovej skupiny, ktoré ešte nepotrebuje prípravky proti vráskam, potom určite nezabúdajte na hydratáciu. Ak naopak proti vráskam bojujete, bude pre vás „number one“ napríklad retinolový krém. Čo môže pomôcť vašej pleti v tom, aby vyzerala zdravo, sú tiež rôzne doma pripravované masky. Ak sú teda vyberané a vyrábané dostatočne starostlivo.

Pravidlo č.2: Zvýraznené tvárové rysy

Kliešte na mihlanice

Ako zdôrazniť tvárové rysy bez make-upu?

Hoci je bezproblémovo a zdravo vyzerajúca pleť najdôležitejším bodom, nie je bodom jediným. Preto, aby ste vyzerala krásne aj bez make-upu, je dôležité tiež zdôraznenie vašich tvárových čŕt. Čo sa týka zdôraznenia očí, úžasnou vecí sú klieštiky na mihalnice. Tie vám mihalnice nakrútia tak, že ich budete mať ako žmurkacia bábika aj bez riasenky. Podstatným rysom je aj tvar vášho obočia. Ak si nie ste istí, či vám tvar obočia pristane, poradiť sa môžete aj s kozmetičkou, ktorá vám za vás obočie vytrhá a poradí. Alebo to skúste sama – pomaly, podľa „najprv meraj, potom rež“.

Pravidlo č.3: Zbavte sa opuchov a kruhov pod očami!

Nepoužívať korektor môže byť kameňom úrazu obzvlášť pre tých, ktorí trpia na tmavé kruhy pod očami. Tento problém sa dá ale vyriešiť aj inak než make-upom. Chce to však trpezlivosť a veľkú starostlivosť. Hoci medzi najobľúbenejšie domáce vyrobené „prostriedky“ v boji proti opuchnutým očiam sú plátky uhoriek alebo vrecká od čaju, niektorí tiež hovoria, že aj nižšia teplota zabraňuje v tvorbe opuchov a tmavých kruhov. Preto sa odporúča oplachovanie studenou vodou alebo prechádzanie oblasti okolo očí ľadovými kockami.

Pravidlo č.4 – Zdravé vlasy

Koláž o wellness a relaxe

Chcete byť krásne? Dodržujte pravidlá zdravého životného štýlu!

Nielen zdravo vyzerajúca pleť, ale aj zdravé vlasy sú podstatným krokom k tomu, ako vyzerať úžasne aj bez make-upu. Preto by ste mali dbať na to, aby váš strih vlasov sedel k tvaru vašej tváre, aby vaše vlasy neboli zničené a v neposlednom rade zvoliť ich správnou ošetrujúcu a kvalitnú farbu, ak si vlasy farbíte.

Pravidlo č.5 – Správny outfit

Správne vybrané modely oblečenia sú tiež základom toho, aby ste bez make-upu vyzerali dobre a cítili sa spokojne a hlavne pohodlne. V tomto prípade si dajte pozor hlavne na farby a strihy modelov.

Pravidlo č.6 – Zdravý životný štýl

Posledným, ale nemenej dôležitým bodom je správny životný štýl. Ten zahŕňa dostatok spánku, zdravé (nie drastické) diéty, pravidelný šport a dostatočný príjem tekutín.

Zdroj obrázkov: Fotolia.com, Becomegeorgeous.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek