Aké šaty si vybrať na stužkovú? S týmito modelmi budete za hviezdu

Nejedna žena by si priala byť znova mladou a zažiť svoju stužkovú. Krásnych šiat je toľko na výber, že je ťažké si jedny zvoliť. Ak vás tento rok čaká dôležitá udalosť a ešte nemáte ulovené tie svoje šaty, tak načerpajte inšpiráciu. 

Spoločenské šaty nemajú medze. Od krátkych po midi cez dlhé. Každá dĺžka bude mega trendy, záleží len na vašom vkuse. Nemusíte sa báť ani toho, že nemáte dokonalú postavu. Krivky dokáže ten správny model perfektne zakryť či zvýrazniť vaše prednosti.

Ani dlhé ani krátke

Čoraz väčšej obľube aj u mladšej generácie sa tešia stredne dlhé šaty. Dĺžka už dávno nie je doménou starších dám, ktoré si nemohli dovoliť príliš krátky model. Pozor však na výšku. V tomto prípade sa dĺžka hodí viac vyšším dievčatám. Ak však máte menej centimetrov a chcete takýto model, nebojte sa vybrať si k šatám poriadne vysoké podpätky.

Midi dĺžka
Midi šaty budú pôsobiť princeznovským dojmom. (Inšpirácia: Pinterest)

Pri výbere krátkych šiat zohráva úlohu postava. Ak máte kilogramy, s ktorými nie ste spokojná, voľte model krátkych šiat opatrne. Aj s tým sa však dá efektne pohrať. Vyhnite sa výrazným volánom či iným zdobeniam, ktoré pridajú na objeme. Naopak voľte hladké strihy, no na vašich problematických miestach správne riešené. Čierna aj v tomto prípade zužuje.

Krátke šaty sú čoraz populárnejšie a zároveň praktické. (Inšpirácia: Pinterest)

Zaujímavé riešenie vrchu

V prípade, ak chcete upozorniť na svoje prednosti, detail v hornej časti šiat vám vie pomôcť. Ak máte prsia menšie, môžete si vybrať riasenie či iný prvok na vrchu, nebojte sa ani väčších výstrihov, ktoré si nevyžadujú podprsenku alebo naopak – voľte výstrih na chrbte. V prípade, ak máte prsia väčšie, neupozorňujte na ne hlbokým dekoltom no ani zdobením, ktoré ešte pridá na objeme, aj tu voľte hladšie riešenie modelu. Veľmi trendy sú modely bez ramienok. Tie sa zväčša robia s väčšími vypchávkami pre väčšie košíčky.

Vrchná časť šiat vie pomôcť zvýrazniť či opticky zmenšiť prsia. (Inšpirácia: Pinterest)

Klasické dlhé šaty sú voľbou pre každú. Jednu dĺžku môže ozvláštniť výstrih na nohách, ktorý spraví z nudných šiat dokonalý model. Hladký štýl je však stále v kurze a nič ním nepokazíte. Pri farbách sa nebojte celej škály. Trendy sú klasické – čierna, béžová, krémová, hnedá. Pri farbách sa kľudne odviažte aj do Barbie ružovej, zelenej, červenej, smaragdovej či žltej. Vyberajte si podľa farby, ktorá sa najviac hodí k vášmu typu pokožky.

Dlhé šaty sú voľba na istotu. (Inšpirácia: Pinterest)

Kúpiť či požičať?

Ak rozmýšľate či šaty kúpiť, alebo si požičať, zvážte svoje možnosti. Požičanie je častokrát nákladnejšie ako kúpa šiat nových. Záleží však od modelu. Ak chcete krásny princeznovský model, zrejme sa bude suma pohybovať v stovkách eur, naopak v požičovni zaplatíte len zlomok. Pri kúpe šiat sa viete dostať aj k dostupnejším modelom z bežne dostupných značiek, ktoré možno zužitkujete aj na inú akciu. Tie drahšie viete predať.

Možnosťou je dať si ušiť vlastný model snov. Možno vás prekvapí, že suma šitia je častokrát menšia ako šaty z predajne. Otázkou je len materiál, aký chcete. Ten môže pri sume zavážiť najviac. Obzrite sa po tejto možnosti, no rátajte s väčším časom čakania. Stíhate to pred vašou stužkovou?

Zdroj titulnej fotky: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek