Aj čistením pleti si môžete uškodiť: Robíte to správne?

Čistenie pleti patrí u väčšiny žien aj mužov ku každodennej rutine, ktorú by nemali vynechávať. Obzvlášť, ak nosíte make-up, je potrebné pred spaním pleť poriadne očistiť a zbaviť zbytkov líčenia aj nečistôt, ktoré sa na ňu behom dňa prilepili. Aj čistením si však môžete uškodiť. 

Aby bola pleť krásna a čistá, mali by ste ju ráno aj večer čistiť vhodnou kozmetikou pre váš typ pleti. Ak máte pleť suchú, určite nepoužívajte prípravky s obsahom alkoholu, ktoré ju ešte viac vysušia. Alkoholu sa však vyhnite v každom prípade, nepotrebuje ho ani pleť s akné. Pri suchej pleti voľte vhodné prípravky, poriadne ju vždy natrite a vyberajte si ostražito aj prípravky na odličovanie.

Pri pleti trpiacej akné je potrebné ešte viac ju odlíčiť. Ak totiž používate prípravky, ktoré vám vyrážky zakryjú, musíte sa ich na konci dňa dôkladne zbaviť. Pleť by mala dýchať aj cez deň. Pred použitím póry upchávajúcich make-upov ju dôkladne očistite – ráno – a natrite pred aplikáciou líčenia poriadnou vrstvou krému. Možno sa pleť bude lesknúť, na to je tu však púder. Je však horšie nechať pleť bez krému, bez ktoré sa pleť – aj s akné – vysušuje.

Rozdiel medzi rannou a večernou rutinou

Ranné čistenie pleti začnite zhurta – oblejte si ju ľadovou vodou. Takýto šok prebudí nielen vás, ale aj vašu pleť, ktorá bude lepšie behom dňa pracovať a cirkulovať. Očistite ju pleťovou vodou, ktorá uzavrie póry a následne aplikujte denný krém. Je dobré mať krém večerný aj denný. Oba totiž obsahujú iné letáky vhodné na deň a na regeneráciu pleti cez noc.

Horúca voda môže pleť zbytočne vysušovať. Večer pripravte pleť na spánok. Očistite si ju najprv od make-upu, potom použite čistiaci gél, raz za čas tiež peeling, pleťovú vodu bez alkoholu a následne krém na noc. Ak máte pleť suchšiu, je fajn dopriať jej aj olej, no ten je dobré občas dopriať každej pleti. Vyberajte si ten, ktorý sezónne vaša pleť ocení.

Nikdy nechoďte spať s pleťou od make-upu, ten sa vám behom noci sám nevymyje. Póry sa na nečistej pleti rozširujú a môžu sa tvoriť vredy či suché miesta na koži, ktorých sa tak ľahko nezbavíte. Rutinu pravidelné dopĺňajte o pleťové masky, ktoré vaša pleť potrebuje, pravidelne ju očistite aj peelingom, ktorý odstráni odumreté bunky na koži.

Zdroj foto: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek