6 základných kúskov v šatníku každej ženy: Máte ich aj vy?

Napriek tomu, že móda sa neustále mení a napreduje, existujú kúsky, ktoré sú nesmrteľné a krok s nimi vedľa nespravíte za žiadnych okolností. 

Medzi nemenný kúsok módy patrí nepochybne vzorované sako. Hodí sa k džínsom, elegantným šatám či sukni. Perfektne sadne k jednoduchému bielemu tričku, roláku či elegantnej blúzke. Využiť ho môžete v každom ročnom období. V lete či na jar ako kabátik, keď sa ochladí, v zime a na jeseň, pod kabát. Keďže móda je hravá, ladenie vzorov je výzvou pre viacerých módnych návrhárov a aj káro sa môže stať súčasťou ďalších geometrických vzorov.

Kárované sako nikdy nevyjde z módy. (Autorská koláž, foto: Pineterst)

Na voľný čas, ale aj všedný deň 

Nemenej dôležitou súčasťou vášho šatníka by malo byť voľnočasové oblečenie. Napriek tomu, že nie ste zrovna športový typ a do prírody nechodíte často, nikdy neviete, kedy sa vám takáto výbava zíde. Pohodlné tepláky a mikina alebo šušťáková bunda, ktorá sa hodí do každého počasia, lebo pršať môže začať kedykoľvek. Rovnako by ste nemali zabúdať ani na kvalitné športové oblečenie na čele s podprsenkou. Nikdy neviete, kedy zrovna nastane tá chvíľa, kedy si poviete, že začnete konečne cvičiť.

Voľnočasová výbava nesmie chýbať v žiadnom šatníku. (Autorská koláž, foto: Pineterest)

Tenisky k vášmu voľnočasovému oblečeniu nevyužijete len pri športe či rekreácii, ale ten správny kúsok sa vám bude hodiť aj do práce či školy. Už dávno neplatí, že k šatám či sukni si musíte vziať rovnako elegantnú obuv, trendy je eleganciu rozbiť niečím nečakaným. Tým pravým môžu byť kvalitné tenisky – ideálne na vyššej platforme. Neodvďačí sa vám len svet módy, ale aj vaše telo.

Pohodlné a zároveň mega štýlové, to sú tenisky. (Autorská koláž, foto: Pinterest.com)

Malé, midi či dlhé 

Je jedno, akú dĺžku šiat preferujete, no majte na pamäti, že pri výbere tohto kúsku treba myslieť na jeho univerzálnosť. Pozvú vás na dôležitý večierok? Chcete v práci zapôsobiť? Alebo si k šatám obuť rockové čižmy, vziať na vrch čiernu koženku alebo voľný sveter? Ak ich môžete využiť pri všetkých týchto príležitostiach, našli ste dokonalé univerzálne šaty. A vôbec to nemusia byť len „malé čierne“.

Šaty robia človeka, a to doslova – ten správny kúsok. (Autorská koláž, foto: Unsplash.com)

Hovorí sa, že k zime patria poriadne teplé svetre. Nie je však škoda investovať do drahého svetra a čakať celý rok, kým si ho znova oblečiete? Pod vplyvom neustálej zmeny počasia si vôbec nemusíte obľúbený sveter začleniť do zimnej časti vášho šatníka. Univerzálny a kvalitný kúsok sa vám bude hodiť rovnako v zime pod kabát ako v lete či na jar na kvetované šaty či k sukni.

Sveter zahreje v zime, na jar aj v lete. (Autorská koláž, foto: Pinterest)

Perfektne sediace rifle by mal obsahovať každý šatník. Sú to také, ktoré môžete odložiť do skrine aj na pár rokov a po ich znovuobjavení vám sadnú opäť ako uliate a hlavne sa im nič nestane, pretože sú vyrobené z kvalitného materiálu. Hodia sa do práce, školy, dnes už pokojne aj na pracovný pohovor či do divadla – napríklad aj s vyššie spomínaným sakom. Je na vás či preferujte tmavšie, alebo svetlejšie, no rozhodnete neinvestujte do tých s dierami. Trend síce je aktuálny, no nie je to ten „nesmrteľný kúsok“, ktorý by mal obsahovať vás šatník. A, samozrejme, vekom sa líši aj názor naň.

rifle
Nesmrteľným kúskom sú dobre padnúce rifle. (Autorská koláž, foto: Pinterest)

Titulná fotografia: Unsplash.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek