Nevyhadzujte zo šatníka čiernu – bude trendy aj na jar

Čierna farba vždy bola a bude symbolom autority, elegancie a erotiky. Trendy minulých sezón nás zlákali vybaviť svoj šatník mnohými čiernymi kúskami, ktoré je tak ľahké si zamilovať. Prinášame vám dobrú správu – čierna nesmie zo šatníka preč! Bude totiž módna aj na jar.

Áno, je to skutočne tak. Hoci jarná sezóna je ešte ďaleko, návrhári majú jasno. Čierna, a to obzvlášť v dámskom oblečení, je horúcim jarným trendom, ktorý nesmie chýbať ani vo vašej „zbierke“. Rovnako kabáty a kabátikové šaty sú dokonalou jednotkou v rozmanitej jarnej móde. Presvedčiť sa o tom môžeme v najnovších módnych kolekciách návrhárov a značiek, ako sú napríklad Behnaz Sarafpour, Giambattista Valli, Moschino alebo Prada.

Čierna farba na každý deň

Ukážky dámskych kabátov a trenčkotov v čiernej farbe
Čierna sa hodí na všetky príležitosti. Môžete ju zvoliť na večierok, koncert, ale aj na každodenné nosenie. Čiernou farbou sa skrátka nič skaziť nedá, práve naopak. Oblečenie na bežné nosenie sa tiež stalo hitom v jarných kolekciách. Inšpiráciu môžete nájsť napríklad u Adam, Balenciagy, Malandrina, Stephena Burrowse alebo Proenza Schlouler. Hladká, lesklá, prešívaná alebo matná, ale hlavne čierna – taká látka sa ponesie v znamení jarnej sezóny.

„Malé čierne“ nemôžu chýbať

Ukážka čiernych koktejlových šiat
„Malé čierne“ sú tiež nenahraditeľnou súčasťou jarného šatníka. Nemusíte ani chodiť k Chanelu, malé čierne totiž ponúka spústa ďalších módnych značiek – Akris, Carolina Herrera, Derek Lam nebo Donna Karan. Malé čierne sú skrátka skvostom, ktorý nikdy nevyjde z módy. Ženy aj muži malé čierne proste milujú, a tak by bola veľká škoda, keby ste si jeden model na jar tiež nekúpili. Jeden lepší než druhý – čo myslíte?

Čierne a spoločenské

Ukážka čiernych spoločenských šiat
V nových, jarných kolekciách samozrejme nechýbajú ani spoločenské šaty. Veľkou úlohu teraz zohrávajú naberané strihy, ktoré pôsobia veľmi ladným a zároveň sexy dojmom. Výnimkou nie sú ani šnúrky, krajky, gombíky a iné doplnky, ktoré dodávajú spoločenským šatám skutočný šmrnc.

A konečne doplnky!

Svoj „čierny jarný“ model ste si iste už vybrali. Ako čerešnička na torte je voľba správnych doplnkov. Aj v tejto oblasti pre vás máme dobrú správu. Budúca jar je jednou z mála sezón, ktoré zaznamenali obrovský boom v šperkoch. Módne bude temer všetko: retro šperky, extravagancia, nenápadnosť, ľahkosť, ozdobnosť… Je teda len a len na vašej fantázii, s akými doplnkami čierne šaty ozdobíte. Nechajte sa inšpirovať napríklad novou kolekciou šperkov Swarovski, ktorá ponúka mnohotvárnosť a zavďačí sa každej žene.
Ukážka trendy modelov v čiernej farbe

Zdroj fotografií: Girldir.com, Net-a-porter.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek