Maxi šaty 4x inak – na svoje si príde štýl každej z vás!

Maxi je nové mini

Túto vetu sme už hádam počuli všetky. A ak náhodou nie, tak určite viete, že dlhé šaty sú „must have“ kúskom každej femme fatale. Všetky ženy však prirodzene inklinujú k určitému štýlu obliekania. Preferujete drsnejší rockerský štýl ako napríklad Rihanna? Alebo je vašej romantickej duši bližšia lúka posiata kvetmi namiesto rockového koncertu? Čítajte ďalej a dozviete sa viac o základných módnych „osobnostiach“ a o tom, aký styling maxi šiat zvoliť pre každú z nich.

Ukážka čiernych šiat rockerského štýluUkážka romantických kvetovaných šiatUkážka elegantných maxi šiat krémovej farbyukážka bohémskych vzorovaných maxi šiat
Uhádnete, ktoré z týchto šiat predstavujú jednotlivé módne štýly?

Klasický ženský štýl

Ste typ ženy, ktorá preferuje eleganciu, čisté línie a bez opätkov z domu nevyjde. Pre váš štýl je charakteristická kvalita materiálov a nadčasovosť strihov, preto obľubujete tiež klasické neutrálne tóny. Synonymom vášho celkového looku je sofistikovanosť a nezávislosť. Preferujete tiež kvalitné a minimalistické šperky pred navrstvenou bižutériou. Na maxi šaty zvoľte pánske elegantné sako v tlmených tónoch. Ďalšou alternatívou je predĺžená vesta s mašľovým opaskom, ktorý pekne definuje pás.

ukážka klasického módneho štýlu
Klasický ženský štýl je jednoduchý a elegantný
krémová vesta s čiernym opaskomsivé elegantné sako s vreckami

Drsný rebelský štýl

Máte rada výzvy a extravagancia vám cudzia nie je ani zďaleka. Choker na krku a všetky možné doplnky vybíjané „cvokmi“ a „pichliačmi“ sú jednou z vašich najobľúbenejších položiek v šatníku. Charakterizuje vás tajomnosť a underground. Vaše rebelské srdce piští po tmavých kožených materiáloch alebo ich imitáciách a výstredných kovových aplikáciách. Nebráňte sa dojmu zraniteľnej ženy, ktorá sa skrýva v šatách pod vybíjanou koženou bundou rebelky. Práve v kontraste s ňou donale vyniknú ľahké maxi šaty.

 

ukážka rebelského módneho štýlu
Extravagancia je synonymom rebelského štýlu
bordová koženková bundačierna kožená bunda s cvokmi

Prírodný bohémsky štýl

Desiatky náramkov, prsteňov a navrstvenej bižutérie vás sprevádzajú vždy, keď je to možné. Ak práve nemáte v zapletených vlasoch čelenku, určite máte namiesto nej turban, alebo šatkou previazaný cop. Máte radi materiály v zemitých resp. prírodných farbách, ktoré pôsobia uvoľnene. Cudzie vám nie sú ani vzory rôznych pravidelností či nepravidelností. Väčšina vašich doplnkov má strapce a ak náhodou chýbajú, vystriedali ich pierka a gorálky. Vo vašom štýle je jedinou podmienkou doplniť maxi šaty vrchom, ktorý je pohodlný. Či už to bude kožená alebo džínsová bundička, je na vás, hlavne aby pôsobila nenútene.

ukážka bohémskeho módneho štýlu
Bohémsky štýl je o uvoľnenosti
kožená hnedá prírodná bunda Tmavomodrá rifľová bunda s kvetovanou výšivkou

Jemný romantický štýl

Pudrovo ružová, nebíčkovo modrá, citrónovo žltá – všetky tieto, ale aj iné pastelové odtiene nájdete vo vašom šatníku. Okrem nich na vás jemne vykúkajú volány, srdiečka a všetky možné odrody kvitnúcich kvetov. Obľubujete perly, jemné gorálky či pastelové hodinky. Vaše chodidlá sa tešia obľúbeným balerínkam, prípadne topánkam na primerane pohodlnom opätku. Máte vycibrenú nielen verbálnu a neverbálnu komunikáciu, ale aj štýl oblečenia. Na letný večer doplňte vaše obľúbené maxi šaty kvetovaným blejzrom. Ďalšiu alternatívu, ktorú môžte zvoliť, je prehodiť na vrch ľahký sveter, čím vytvoríte dojem, že máte oblečenú sukňu.

ukážka romantického módneho štýlu
Romantický štýl je dievčenský a jemný
hnedý sveter so srdiečkami elegantne kvetovane sako

Zdroj obrázkov: pinterest.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek