Krepovanie vlasov? Prečo nie…

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo krepovať si vlasy veľký hit, ale aj zábava zároveň. Takmer v každej domácnosti nejaká tá „krepovačka“ bola a nejedno popoludnie strávili slečny rady experimentovaním, čo všetko ten malý zázrak dokáže. Dnes už obľuba týchto žehličiek upadá a sú nahradzované skôr žehličkami na vlasy, ktoré ich narovnávajú. Nie je však najmenší dôvod schovávať „krepovačky“ do škatúľ v pivnici. Majú stále svoje čaro a vďaka ich pomoci môžete vyčariť účesy, nad ktorými bude okolie len žasnúť!

Čo znamená „krepovať vlasy“?

Ide o jeden z mnohých spôsobov úpravy vlasov. Výhodou je, že je to len dočasná záležitosť, ktorá je vhodná ako spestrenie, napríklad na ples, večierok, alebo akúkoľvek inú príležitosť, pri ktorej chcete trošku vyniknúť, zaujať alebo, jednoducho, len túžite po zmene. Po umytí sa potom vlasy opäť vrátia do pôvodnej podoby.

Ak vlasy krepujete, nepotrebujete ani chémiu, ani nožnice, postačí malá „čarovná vecička“ – krepovacia žehlička, jej zapojenie do zásuvky a, snáď, ešte troška fantázie. Princíp je rovnaký ako keď si vlasy ondulujete.

Teplý vzduch zahreje vlasy, ktoré sú potom viac poddajné a ľahko tvárne. Predtým však musia byť vlasy absolútne suché!

Ideálny je tvar tváre malý a oválny, ale všetko je, samozrejme, individuálne, a navyše, krepovať vlasy si môžete aj čiastočne, čo sa môže hodiť k akémukoľvek typu tváre. Pokiaľ si nie ste istá, či vám to pristane, skúste si na noc upliesť drobné vrkôčiky. Ráno po ich rozpletení docielite podobný efekt ako „krepovačkou“ (ale samozrejme vám to zaberie omnoho viac práce, a aj času). Za skúšku nič nedáte, a keď sa to náhodou nepodarí, umyť si vlasy a odstrániť tak vlnky si môžete kedykoľvek. Vaša večerná práca a snaha síce vyjde navnivoč, ale je to stále lepšie, ako kúpiť krepovaciu žehličku a potom zistiť, že to boli vyhodené peniaze, pretože vám vlnky nepristanú.

Pokiaľ ste však došli k záveru, že sú pre vás, naopak, tým pravým orechovým, je určite dobré si „krepovačku“ kúpiť, pretože práca s ňou je jednoduchšia, zaberá menej času, a predovšetkým textúry vlasov sú omnoho výraznejšie, a aj dlhšie vydržia. Za cenu približne 20 eur si dnes môžete kúpiť multifunkčnú žehličku aj s výmennými tvarovacími vložkami, s ktorými môžete vlasy krepovať, vlniť aj narovnávať.

A s takým arzenálom sa už dá experimentovať aj roky. Rozhodne by sa však nemali krepovať vlasy poškodené, pretože horúci vzduch vlasy namáha a mohol by ich ešte viac poškodiť. Preto nie je vhodné krepovať si vlasy príliš často.

Krepovacia technika je vhodná predovšetkým pre mladých, lebo je ľahko bláznivá, veselá, hravá a predovšetkým tvorivá. Fantázii sa tu medze nekladú.

Večerný účes z krepovaných vlasov
Zdroj fotografií: Virtualhaircare.com, Beauty.about.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek