Cameron Diaz a Sandra Bullock zvolili vintage účes

Nielen šaty sú tým, čo celebrity každoročne predvádzajú na červenom koberci. Topánky ukryjete pod šaty, šperk od lacnej bižutérie nie vždy rozoznáte, ale vlasy – tie skrátka musia byť dokonalé. A čo predviedli hviezdy filmového plátna na tohtoročných Oscaroch? No, žiadna veľká sláva to nebola!

Ak ste sa už vydávali alebo si pravidelne doprajete spoločenské vyžitie na plese, určite viete, koľko pozornosti venujete účesu. Pravdepodobne mu venujete toľko času, koľko venujete výberu šiat. A verte, že i slávne celebrity by si z vás mali vziať príklad. Pretože na tohtoročných Oscaroch to častokrát vyzeralo tak, že hviezdy síce absolvovali náročný výber šiat, ale vlasy si zopli samy na poslednú chvíľu. A ak nie, tak radšej nech rýchlo menia kaderníka!

Prečítajte si aj: Odovzdávanie Oscarov rozžiarili farebné róby návrhárskych es<

K večerným šatám patria drdoly, ale tento rok neboli priveľmi „hviezdne“


Snáď najväčším sklamaním boli drdoly. S drdolom a vypnutými vlasmi sa dajú robiť zázraky. Ak si navyše pomôžete rôznymi ozdôbkami, môžete na svojej hlave vyčariť fascinujúce dielo. Drdol sa však tento rok podaril len Sarah Jessice Parker a Demi Moore.

K podareným šatám Chanel s masívnou 3D aplikáciou vo farbe olova zvolila Sarah Jessica Parker aj dokonalý účes, na ktorom je viditeľná práca zručného kaderníka. Jemným melírom prefarbené vlasy stočené do drdola z veľkých vĺn sú pompézne a predovšetkým zboku a zozadu vyzerajú perfektne. Na zváženie však je, či by sa Sarah Jessica Parker nemala vypnutých vlasov
vyvarovať. Jej priveľmi pretiahnutej brade pristanú skôr rozpustené vlasy, ktoré maskujú predĺženú tvár. Ale k róbe Chanel – dokonalé.

Aj Demi Moore v šatách Atelier Versace a ozdobená šperkami Van Cleef&Arpels si dala na drdole záležať. Šaty i šperky si vypnuté vlasy zaslúžili – aby tak lepšie vynikli. Tmavé čierne vlasy nádherne kontrastovali s „nahou“ farbou šiat. Tá je tento rok moderná a Demi sa nemusí báť, že by v takmer neviditeľnej telovej farbe zanikla, práve naopak.

Ďalšie drdoly celebrít si už pochvalu nezaslúžia. Ak videli ruku štylistu alebo kaderníka, tak by sa svojím dielom autor snáď ani nemal chváliť. Oscarový červený koberec si zaslúži viac!

Kam sa stratili? Neľakajte sa, na nožnice sa siaha až v krajnom prípade!


V snahe zjemniť profil a nechať vyniknúť šaty mnohé celebrity svoje vlasy skryli. Človek by sa zľakol, že siahli po nožniciach – ale kdeže. Len vlasy stiahli a zbalili do nenápadných uzlíčkov, takže minimálne spredu ťažko rozlíšite, či majú krátke alebo stále dlhé vlasy.

Splývavé vlny sa hodia ku každému veku


Žiadne prehnane brčkavé levie hrivy – len jemné veľké splývavé vlny, prechádzajúce z rovnejšej časti na povrchu hlavy po vlnitejšie nižšie na ramenách a chrbte. To sú vlny, ktoré nahradia i časť vašich šiat. Hodia sa k outfitom bez výraznejších šperkov a k jednoduchším šatám s odhalenými dekoltmi. Oni sami – krásne vlnité vlasy – sú najväčšou ozdobou ich nositeľky.

Vintage štýl nemusí pôsobiť archaicky


Krása ako z obrazov starých majstrov, vznešenosť a tajomno – aj také účesy sa objavili na tohtoročnom 82. ročníku odovzdávania cien Academy Awards, teda na Oscaroch. Napriek tomu, že majú úplne odlišné vlasy – farbou i štruktúrou, zvolili Cameron Diaz i Sandra Bullock veľmi podobný účes. Čo je jeho podstatou? Cestička poriadne na boku, účes bez ofiny učesaný nabok, aspoň na konci mierne zvlnený a najmä vlasy na jednej strane za ramenom a na druhej pred ramenom. A vintage účes je na svete. Kedy ho môžete použiť? Dokonale sa hodí k celočipkovaným šatám alebo čipkovaným živôtikom. Dokonalý je
k dlhým vyšívaným róbam alebo tiež k šatám či živôtikom, ktoré sú ozdobené flitrami a kryštálikmi.

Zdroj obrázkov: Becomegorgeous.com, Google.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek